Gıda Takviyesi

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Gıda Takviyesi yazımızda gıda desteği almanın günümüzde zorunluluk haline geldiğini, vücudumuzda eksikliğini hissettiğimiz 5 maddeyi ve bunları nasıl alacağımızı yazdık.

Gıda Desteği Almak

Yeni yaşam bazı besinleri vücudumuzun yeterince alamamasına neden olmaktadır. Bunun için besin takviyeleri yapmamız gerekebiliyor. Vücudun formda, zinde ve sağlıklı kalması için bazı besinler ekstra takviye yapılması gerekir. Kolajen katkısı alırken hangi tür kolajen aldığınıza da dikkat etmelisiniz. 3 çeşit kolajen bulunmaktadır. Günde belirli bir miktar kolajen alındığında vücuttaki eklem ağrıları geçecektir. 5-10 gram kadar kolajen alımının vücuda çok faydası bulunmaktadır. Gıda desteklerini alırken büyük bir hassasiyet gösterilmelidir. Gıda desteklerinin içeriğinin nasıl olduğu ve ne işe yaradığı araştırılarak alınmalıdır. Eczaneden aldığınız ilaçlar Bakanlık tarafından destekleniyor, fakat herhangi bir yerden aldığınız gıda desteklerinde böyle bir denetleme yoktur.

Gıdalar

Yeni Yaşamın Neden Olduğu Eksik Maddeler

İnsanlar yeni yaşam nedeniyle 5 temel maddeye ulaşmakta zorluk çekmektedir. Bu maddelerin ilk sırasında D vitamini bulunmaktadır. Toplumun %80’inde D vitamini eksikliği görülmektedir. İnsanlar sürekli kapalı alanlarda durduğu için yeteri kadar güneşten D vitaminini alamıyorlar. 2. sırada probiyotik besin eksikliği gelmektedir. Endüstriyel besinler probiyotiklerin gıdaların içinde barınmasına müsaade etmemektedir. Gıdaların raf ömürlerinin uzun olması için hazır gıdalarda probiyotik bulunmamaktadır. 3.sırada Omega 3 gelmektedir. Gıdaların genelinde omega 3 bulunmamaktadır. Omega 3 üretecek hayvanlar doğada dolaşmadığı için omega 3 üretemiyorlar. Özellikle hamile bayanlar mutlaka omega 3 takviyesi almalıdır. 4.sırada Kolajen eksikliği gelmektedir. Tencere yemekleri özellikle kemikli yemeklerde bolca kolajen bulunmaktadır. 5.sırada B12 vitamini eksikliği gelmektedir.

gida-enflasyonu

Eksik Olan Maddeleri Giderme

Bu 5 maddenin eksikliğini giderdiğinizde sağlığınıza kavuşacaksınız. Sebze ve meyvelerin, etlerin sağlıklı olanlarını aldığınızda ve tükettiğinizde sağlıklı yaşamaya başlayacaksınız. Anne mutfağı, manav, kasap ve mahalle pazarlarından alışveriş yaparak sağlığınızı koruyabilirsiniz. Eskilerin usulleri en sağlıklı yaşama biçimidir. Gıda İsrafı ve EtkileriGıda Enflasyonu ve Hal Yasasının DüzenlenmesiSaç ve Cilt Güzelliği İçin Tüketilmesi Gereken GıdalarReyhan İşcan Reishi Mantarının Başarılı YetiştiricisiBağışıklık Sistemini GüçlendirmekProbiyotik İçecek TarifleriProbiyotik BesinlerD Vitamini DepolamaD Vitamini İhtiyacı İçin Güneş Işığını KullanınB12 Vitamininin Faydaları yazılarına da bakabilirsiniz.

Gıda Takviyesi-Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun videosundan yardım alınmıştır.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com