Andrea Pirlo Kariyeri

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Andrea Pirlo Kariyeri yazımızda İtalyanların en iyi orta saha oyuncu olarak bilinen Pirlo’nun kimi zaman inanılmaz pasları ve imkansız nitelendirilen frikik gollerini aklımızdan çıkartmamışızdır, Pirlo’nun kısa futbol hayatı ve kariyerini yazdık.

Andrea Pirlo

İtalyan futbol efsanesi Andrea Pirlo, futbolda Maestro olarak biliniyordu. 2000 Ağustos ayında İtalya takımı İnter, Şampiyonlar Ligine katılma mücadelesi veriyordu. Rakibi ise İsveç takımı Helsingborg’du. İnter takımının ön sol tarafında Andrea Pirlo yerini almıştı. Maç bittiğinde Helsingborg, İnter’i elemişti. Bu eleniş İnter için yıkım olmuştu. Kaybedilen maçta en çok eleştirilen isimlerin başında Pirlo vardı. Bir sonraki sezon Pirlo, Brescia’ya ya kiralandı. Burada kendi mevkisi olan orta sahasının merkezinde oynadı ve bir daha başka bölgede oynamadı. Roberto Baggio‘nun hemen arkasında yeşil sahada oynadı. Yeteneklerini göstermeye başlayan Pirlo, İnter’in komşusu Milan’a 18 milyon Euro’ya transfer oldu. Gennaro Gattuso ile orta sahada inanılmaz ikili olmuşlardır. Tam 10 sezon Milan forması giyen Andrea Pirlo, unutulmaz şampiyonluklar ve zaferler yaşadı. Milan’ın en iyi zamanlarını yöneten oyuncu olarak tüm futbol severlerin aklında yer etmiştir. 32 yaşında Milan’dan Juventus’a transfer oldu. Kimilerine göre bu transfer onun için sondu fakat Pirlo yeniden futbolunu yükseltti ve Juventus ile şampiyonluklar yaşadı. Üst üste 3 kere yılın futbolcusu seçildi. Son olarak İtalyan takımı Juventus’tan ayrılıp, Amerikan futbol ligi takımı New York City ile anlaşmıştı ve futbolu bu takımda bırakmıştır. Maestro Andrea Pirlo Kariyeri burada son bulmuştur.

andrea-pirlo-kariyer

Andrea Pirlo’nun Kişisel  Bilgileri

Andrea Pirlo, 19 Mayıs 1979 tarihinde doğmuştur. Doğum yeri İtalyanın Flero kentidir. 1,77 metre boya sahiptir. 1985 yılında kariyerine başlamıştır. Andrea Pirlo, FIFA Dünya Kupası ve UEFA Şampiyonlar Ligi kazanmış İtalyan futbolcudur. İtalya milli takımı formasını 116 kez giymiş ve 13 gol atmıştır. Takım kariyerinin yanında milli takıma da harcadığı emek çok fazladır. Gençliğinde A.S.D.Calcio Amatori Flero (1985-1988), US Voluntas Brescia (1988-1992), Brescia Calcio (1992-1996) takımlarında oynamıştır.

andrea-pirlo-maestro

Andrea Pirlo Kupaları

2006 yılında İtalya ile Dünya şampiyonu olmuştur. 2002/2003 ve 2006/2007 yıllarında Milan ile Şampiyonlar ligi şampiyonu olmuştur. 6 kere İtalya ligi şampiyonluğu yaşamıştır(4 Juventus, 2 Milan). 2 kere TALİENİSCHER POKALSİEGER (Juventus, Milan), 2 kere ITALİENİSCHER SUPERPOKALSİEGER(Juventus, Milan), 1 kere FIFA-KLUB-WELTMEİSTER(Milan), 1 kere U21 AVRUPA ŞAMPİYONU(italya), 1 kere ITALİENİSCHER ZWEİTLİGAMEİSTER(Brescia Calcio), 1 kere VİAREGGİO(Brescia Calcio), 1 kere DÜNYA KUPA GALİBİ(Milan), 2 kere UEFA-SUPERCUP-SİEGER(Milan) ve 3 kere YILIN FUTBOLCUSU 2012-2013-2014(Juventus) kupalara ve ödüllere sahip olmuştur.Uefa Kasım Ayı SıralamasıYılmaz Vural ve GöztepeUefa Ülkelerinin Sıralaması Ekim 2017Futbolcu Menajeri OlmakDünyanın En Zengin Kulüpleri 2017En Değerli Oyuncular Listesi 2017 yazılarına da bakabilirsiniz.

Andrea Pirlo Kariyeri.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com