Düşen Yapraklarla Sanat Yapımı

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Düşen Yapraklarla Sanat Yapımı yazımızda Amerika’da üniversitede görevli olan Joanna Hedrick’in düşen ağaç yapraklarını kullanarak birbirinden güzel ve ayrıntılı şekiller oluşturması ve sosyal medyada paylaşma hikayesini yazdık.

joanna-hedrick

Ağaç Yapraklarıyla Şekiller Oluşturma

Sacramento Devlet Üniversitesi’nde çalışan Joanna Hedrick, 2013 yılından beri karışık sanatı ile öğrencilerin gözleri kamaştırmaktadır. Joanna Hedrick, üniversite içerisinde bulunan ağaçlardan düşen yapraklardan çeşitli şekiller yaparak güzel görüntüler sergilemektedir. Sonbaharın yaşandığı Amerika’da üniversite de danışmanlık yapan Joanna, ayrıca ağaç yapraklarıyla birlikte çeşitli şekiller oluşturuyordu. Bu görüntüleri Instagram’da paylaşmasıyla birlikte popülaritesini arttırmaya başladı. Her ağaçtan düşen yapraklarla farklı tasarımlar yapan Joanna, bu işi büyük bir zevkle yapmaktadır. Özenli düzenlemeler ve ayrıntılara verdiği önem nedeniyle öğrencileri ve akademik arkadaşları onun bu işini dikkatlice takip emektedir.

joanna-hedrick-dusen-yapraklar

Birbirinden Farklı Tasarımlar

Resimlerinde gördüğünüz gibi, bazı şekiller spiral ve daireler biçiminde, diğerleri karmaşık labirent ve bal peteğine dönüşüyor. Her birinin tamamlaması yaklaşık üç saat almaktadır. Joanna yılda 6 tane okulda danışmalık veriyordu, fakat görsellerinin sosyal medyada popüler olmasıyla birlikte işleri de artmaya ve tercih edilmeye başlandı. Arazi sanat vizyonları ile tanınmış hale gelmişti. Doğanın güzelliğini bu şekilde göstererek herkesi mutlu etmektedir. Yapraktan yapılan bu tasarımlar uzun ömürlü olmasa da, sosyal medya da ve fotoğraflarda uzun süreli olacaktır. Her ağacın ayrıntılı olarak öncesi ve sonrası paylaşılmaktadır. 3 saatte yapılan bu görsellik gerektiği ilgiyi almışa benziyor.

joanna-hedrick-yaprak-kovan

Joanna’yı Takip Etmek İçin Bağlantı

Joanna Hedrick’in Instagram hesabını buradan takip edebilirsiniz. https://www.instagram.com/joanna_hedrick/ . Joanna bu işi yaparken herhangi bir beklentisi olmadığını belirtiyor. Bu tür işlerle takipçilerine mesajlar ve görselliği aktarmaktadır. Joanna tüm tasarımlarını en iyi şekilde yapmaya çalışmaktadır. En yeni tasarımlarından biri, petek kovanıydı ve neredeyse tamamen simetrik bir şekilde yapmıştı. Sonbaharın bitmesiyle şimdilik bu görselliği yapmaya ara vermek zorunda kalacaktır. Karlardan nasıl tasarımlar oluşturacağını merakla bekliyoruz.Dünya Ülkelerinde Yasaklanan Garip ŞeylerÇaput Kilimi: ChapputzRenklerin İnsanlar Üzerindeki EtkileriTürkiye’de En Çok Girilen SitelerTürk Yemek Kültürü ve Restoranların Yemeğe BakışıNostaljide Kalmış Bazı Aletler yazılarına da bakabilirsiniz.

Düşen Yapraklarla Sanat Yapımı.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com