Kahve Telvesi Maskesi ve Sivilce, Güneş Lekesi için Tarif

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Kahve Telvesi Maskesi ve Sivilce, Güneş Lekesi için Tarif yazımızda yağlı cildi olanların kullanacağı kahve telvesi ve diğer malzemeler ile hazırlanan maske ve sivilceleri geçirme, güneş lekelerini yok etmek için kullanabileceğiniz 2 farklı basit tarifi yazdık.

Yağlı Ciltler İçin Kahve Telvesi Maskesi

Cildi yağlı olanların rahatlıkla kullanabileceği ve evdeki malzemelerle kolaylıkla hazırlanabilecek cilt maskesidir. Ölü hücrelerin gitmesini ve peeling etkisini sağlamaktadır.

Malzemeler

 • Kahve telvesi
 • 2 damla süt
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt
 • 1 çay kaşığı bal
 • 2 damla limon suyu

Kahve Telvesi Maskesi Yapılışı

Kahvenizi içtikten sonra kahve telvesini atmayıp sade de yüzünüze sürebilirsiniz. Bir kaseye kahve telvesini dökün. İçine 1 tatlı kaşığı kadar doğal yoğurt ekleyin. 2 damla süt ilave edin. 1 çay kaşığı kadar doğal bal ekleyin. 2 damlada limon suyundan damlatın. Bir tahta kaşık ile malzemeleri karıştırın. Bir fırça yardımıyla karışımı yüzünüze sürün. 20 dakika kadar ciltte bekletin. Daha sonra soğuk su ile maskeyi yüzünüzden temizleyin. Yağlı cildi olanlar rahatlıkla evinde bu maskeyi uygulayıp güzelleşebilirler.

turk-kahvesi-peeling-yapimi

Sivilce ve Güneş Lekelerini Gidermek İçin Tarif

Tarifte kullanılacak olan karbonatın antibakteriyel özelliği bulunmaktadır. Gün içerisinde çok terleyenler karbonat ve suyu karıştırarak koltuk altlarına sürebilir. 20 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı karbonat
 • Yarım çay bardağı limon suyu

Hazırlanışı

Bir kaseye 1 tatlı kaşığı kadar karbonat dökün. Yarım çay bardağı kadar da limon suyu dökün ve karıştırın. Bir pamuk yardımıyla sivilceli ve güneş lekeli cildinize sürebilirsiniz. Yatmadan önce kullanılabilir.

sivilce-olusmasi

Sivilce ve Güneş Lekelerini Gidermek İçin Tarif 2

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı zerdeçal
 • 1 çay kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı pirinç unu
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt
 • 3 damla limon suyu

Hazırlanışı

Bir kaseye 1 çay kaşığı kadar zerdeçal tozu dökün. 1 çay kaşığı kadar bal dökün. 1 çay kaşığı pirinç unu dökün. 1 tatlı kaşığı doğal yoğurt dökün. Son olarak 3 damla limon suyu damlatın. Malzemeleri tahta kaşık ile karıştırın.  Bu tarifi haftada 2 kere akşamları uygulayabilirsiniz.

Tüm bu karışımları düzenli olarak haftada 1-2 kere olacak şekilde 40 gün boyunca yapmanız gerekir. Daha sonra da uygulayabilirsiniz. Sivilce Oluşumu ve Çözüm YollarıCilt Yaşlanması ve Cilt LekeleriHidradenitis Suppurativa HastalığıGülün Faydaları ve Özel Gül Kremi YapımıYüz Germe Bitkisel ÇözümSedef Hastalığı Nedir ve Çözüm Yolları Nelerdir, Cilt-Bakımı Cilt-Lekeleri Cinsel-Arzuyu-Kuvvetlendirici Şifalı Bitkiler, Güneş Lekelerine Karşı Doğal Peeling Yapımı yazılarına da bakabilirsiniz.

Kahve Telvesi Maskesi ve Sivilce, Güneş Lekesi için Tarif-Uzman Estetisyen Yasemin  Miras’ın videosundan yardım alınmıştır.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com