Nebahat Öngel’in Bez Bebek Dükkanı

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Nebahat Öngel’in Bez Bebek Dükkanı yazımızda torunlarına bez bebek yapan Nebahat hanımın bebeklerinin diğer insanlar tarafından sevilmesiyle kendi dükkanını açması ve işini büyütmesini yazdık.

Nebahat Öngel’in Bez Bebekleri

Evinde bulunan artık kumaşları kullanarak torunlarına oyuncak bebekler yaptı. Bez bebekler torunlarını çok mutlu ediyordu. 60 yaşındaki Nebahat Öngel, ev hanımlığından oyuncak bebek üreticiliğine geçiş yaptı. Başlangıçta hobi olarak oyuncak bebek yapan Nebahat hanım, torunlarının sevdiği oyuncak bebekleri yapıyordu. Yapmış olduğu oyuncak bebekleri eşe dosta da hediye olarak veriyordu. Zamanla kendisinin yapmış olduğu oyuncaklara talep artınca ticari iş yapmaya başladı. Evinde artan kumaşlarla oyuncak bebek yapıyorken şimdi kendi dükkanında siparişleri yetiştirmeye çalışıyor. 40 yıllık ev hanımı olan Nebahat hanım artık kendi işinin patronu oldu ve işini severek yapıyor. Bu işten para kazanması da ayrı bir mutluluk veriyor.

nebahat-ongel-oyuncak-bebekci

Kendi Atölyesini Açması

Önce evde küçük torunlarına oyuncak bebekleri yapan Nebahat hanım, daha sonra torunlarının okula başlamasıyla birlikte oyuncak bebek yapmaya daha fazla zaman bulmuştur. Torunları okula başlayınca yalnız kalan Nebahat hanım, oyuncak bebek yapımına yoğunlaşmıştır. Çevresinde de yapmış olduğu oyuncakları almak isteyen kişiler artınca işini büyütmeye karar vermiştir. Kendi atölyesini açarak ithal ve yerli kumaşları satın alarak saha kaliteli oyuncak bebekler üretmeye başladı. 4 yıldır kiralık olan atölyesinde her türlü bezden oyuncaklar yapmaktadır. Bez bebeklerin üretimi 1 gün sürmektedir. Tüm detayları düşünülen bez bebekler sosyal medya aracılığı ile ve kendi dükkanından satılmaktadır. Bez bebeklerin fiyatları 75 TL ve 150 TL arasında değişmektedir. İnstagram hesabından takip edebilirsiniz. Nebahat Öngel girişimciliğin herhangi bir yaşının olmadığını bizlere göstermiştir. Atölye Ellinci isminde dükkanında bez bebekleri satmaktadır. https://www.instagram.com/atolyeellinci/

Burak Kartal’ın Girişimcilik HikayesiAlibaba’nın E-Ticaret Devi OlmasıTarlamvar.com Dijital Tarım GirişimiArmut.com Hizmet Girişimi ve Kolektif House Ofis Anlayışı yazılarına da bakabilirsiniz.

Nebahat Öngel’in Bez Bebek Dükkanı.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com