Sosyal Medyanın Gücü

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Sosyal Medyanın Gücü yazımızda sosyal medya kullanımının nasıl bir etki oluşturduğu, neleri yapabilecek gücü verdiği, iyilik yapmak için kullanıldığı ve Twitter’ın girişimcilere desteğini yazdık.

Sosyal Medyanın Büyük Etkisi

Sosyal medyanın etkisi hem girişimciler için hemde şirketler için devam etmektedir. Girişimciler, yeni sosyal medya uygulamaları geliştirerek seslerini duyurabilir, şirketlerde ürünlerini bu alandan rahatlıkla tanıtabilirler. Twitter’a bakacak olursak; en fazla sosyal medyada etki oluşturan insanlar, bir fikri olan veya düşüncesi olan kişilerin bu düşüncenin etkisini arttırmak için bu ortamı kullananlar olmuştur. Twitter üzerinde kişiler sanki ellerine bir mikrofon almış gibi düşüncelerini tüm dünyayı duyurabilmektedir. Pazarlamada da sosyal medya kullanımı artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Sosyal medya insanlara güç veriyor ve daha kolay insanlara ulaşım imkanı sağlamış oluyor. Yapılan bu çalışmalar dünyanın takibinde olabilir ve liderlerin sizi takip etmesini sağlayabilir.

twitter-logo

Sosyal Medyanın İyilik İçin Kullanılması

Sosyal medyanın iyilik için kullanılması için ilk önce kişilerin kendi vermek istedikleri mesajın farkında olması gerekir. Kişi vermek istediği mesaja ilk önce kendisini inandırmalıdır veya inanmalıdır. Verilecek mesajın sosyal medyada etkileşimli olması için işe yarar bir mesaj vermesi gerekir. Çünkü sosyal medya daha önce erişemediğiniz insanlara erişme imkanını size verecektir. Sosyal medyada daha az tanıdığınız kişilerle iletişime geçerek, farklı bir platformda etkileşiminizi sürdürme şansınız bulunmaktadır. Gerçek hayatta daha samimi olduğunuz kişilerle de bunu yapabilirsiniz ama sayısal olarak daha az olacaklardır. Yüz yüze tanışmayan kişilerin zayıf güç denilen sosyal medya üzerinden harekete geçmesi de büyük bir gücü doğurmaktadır. İnternet üzerinden sosyal medya uygulamaları ile zayıf bağların güçlenmesi sosyal medyanın etkisini göstermektedir.

sosyal-medya-logolari

Twitter’ın Küçük Sosyal Medya Girişimleriyle İlgilenmesi

Sosyal medyanın en büyük isimlerinden biri olan Twitter şirketi sürekli olarak yerel girişimlerin sosyal medya üzerinde gelişmelerini izlemektedir. Twitter, girişimcilerin sosyal medyayı kullanarak daha büyük bir çevreye ses getirmesini beğenerek takip etmektedir. Sosyal medya ürünleri oluşturacak girişimcilerin iyi bir angajman oluşturması ve etkisini tüm çevreye yayması gerekiyor. Sosyal medyaların sadece Amerika’dan çıkması gibi bir durum söz konusu değildir. Girişimciler küçük bir alanda ses getirerek büyük bir alana geçebilmelidir.

Twitter gibi sosyal medya platformları bir hareket başlatmada çok işe yaramaktadır. İnsanların toplu olarak harekete geçmesini ve kenetlenmesini sağlamaktadır. Sosyal medya dünya üzerinde ciddi anlamda hareketler oluşturma gücüne sahiptir. Sosyal medya hareketi başlatır, sonrası yine insanlar tutumuna bağlıdır. Sosyal Medya Kullanılarak Veri Elde EtmeSosyal Medyanın İnsan İlişkilerini Bozması ve Dijital Pazarlama yazılarına da bakabilirsiniz.

Sosyal Medyanın Gücü.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com