Limon, Sirke ve Karbonat ile Temizlik

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Limon, Sirke ve Karbonat ile Temizlik yazımızda evinizde bulunan malzemeleri limon, sirke ve karbonat üçlüsü ile nasıl temizleyeceğinizi ve nasıl bir etki oluşturacağını yazdık.

organik-elma-sirkesi

Limon, Sirke ve Karbonat Sayesinde Pratik Temizlik

  1. Zamanla yemek, yağ  ve sebze artığı biriken evin lavabosu tıkanabilmektedir. Lavabo açıcı yerine karbonat ve sirke kullandığınız zaman tıkanan lavabo ve borular açılacaktır. İlk önce tıkanan lavaboya bir miktar karbonat dökün. Daha sonra doğal sirke dökün ve sıcak su ile lavaboyu açın. Lavabonun açıldığını göreceksiniz.
  2. Fırın ve mikrodalga fırınlarda zamanla oluşan yap ve lekelerde karbonat ile çıkarılabilmektedir. Bir süngeri ıslatın ve bir çay kaşığı kadar karbonatı süngerin üstüne dökün. Süngerin sert kısmı ile fırında bulunan lekeleri 10 dakika kadar ovaladığınızda parladığını göreceksiniz.
  3. Bulaşık makinesinde biriken bulaşıkların pis kokusunu gidermek için bir tane limonu ikiye kesin. Limonları karbonata bandırın. Bulaşık makinesi boş iken limonları makinenin çatal bıçak koyma haznesine yerleştirin ve makineyi çalıştırın. Bu işlem bulaşık makinesinin tertemiz ve kokusuz olmasını sağlayacaktır.
  4. Zamanla kararan çatal ve bıçak temizliği için de bir sürahi dolusu ılık suyu bir kaba boşaltın. Bir su bardağı kadar sirkeyi kaba boşaltın. Birkaç damla da limon suyu damlatın. Çatal, kaşık ve bıçakları su dolu kaba koyun ve yarım saat kadar limonlu sirkeli suda bekletin. Yarım saat sonra kuru bir bez ile malzemeleri iyice kurulayın.
  5. Eskiyen halılar için bir litre suya 1 fincan kadar sirkeyi dökün. Bir bez ile sirkeli suyla halıyı güzelce ovun. Bu işlem halının parlamasını sağlayacaktır. Ütü, Koltuk ve Ayna TemizliğiEvde Hazırlayabileceğiniz Temizleyiciler ve Nemlendiriciler ve Doğal Duş Jeli, Sıvı Sabun, Deterjan, Diş Macunu ve Deodorant Yapımı yazılarına da bakabilirsiniz.

gokdelen-temizleme

Limon, Sirke ve Karbonat ile Temizlik.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir