Webtekno YouTube Kanalı İncelemesi

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Webtekno YouTube Kanalı İncelemesi yazımızda teknoloji haberleri ve etkinlikleri yapan siteler ve YouTube kanalları arasında en önde yer alan kanalın kuruluşunu ve diğer oluşumlarını yazdık.

Webtekno Teknoloji Kanalı ve Sitesi

Webtekno, YouTube kanalında teknoloji videoları ve teknoloji aletlerinin çalışması ile ilgili deney videolarını ekiple birlikte çekmektedir. 2013 yılında kurulmuştur. İzmo Bilişim‘in bir ürünüdür. Webtekno’nun temel amacı insanlarla samimiyeti sağlamak ve teknoloji sevdirmektir. Webtekno kanalının YouTube’da 1,808,181 tane abonesi bulunmaktadır. Webtekno Facebook sayfası da oldukça hareketli ve akıl dolu içerikler paylaşmaktadır. Sosyal medyayı iyi bir şekilde kullanan Webtekno ekibi internet üzerinden e-ticaret sektörüne de girerek ürünler satmaktadır. Webtekno İzmir kökenli bir kuruluştur. Dünya üzerinde 30 milyon aktif kullanıcı olan kafa topunu Webtekno ekibi yapmıştır. Webtekno YouTube kanalı, internet sitesi, e-ticaret sitesi ve kafa topu gibi online oyunu ile gelişimini sürdürmektedir. Webtekno kanalını izleyenlere anlayabileceği teknolojik cihazların teknik bilgilerini vermeyi de amaçlamaktadır. Teknik bilgilerin daha kolay anlaşılması için özenli videolar hazırlanmaktadır.

webtekno-youtube

Webtekno’nun Son Model Telefonları Test Etmesi

YouTube’dan Webtekno’yu takip edenler çok iyi bilir ki, yeni çıkan son model telefonları Webtekno ekibi kırıp, parçalayarak sağlamlık testine tabi tutmaktadır. Telefonların %90’ının paralarını kendileri ödeyip hiç acımadan takipçilerine telefonların nasıl parçalandıklarını ve sağlamlık seviyelerini göstermektedirler. Webtekno ekibi telefonları parçalarken hiç tereddüt yaşamamaktadır. Bizim gözümüz gibi baktığımız telefonları rahatlıkla test etmektedirler. Çekmiş oldukları bu sağlamlık testi videoları, telefonun parasını da karşılamamaktadır. Türkiye’nin YouTube üzerinde reklam gelirlerinin diğer ülkelere göre daha az olması nedeniyle YouTube video izlenme gelirleri düşük kalmaktadır. 1 milyon izlenme yapan videonun ortalama getirisi 600-800 TL aralığındadır. Sürekli olarak telefonları kıran ekip, zevk almaktan çok artık iş gereği yapma durumuna hakim olmuştur. Webtekno ekibi yapmış oldukları telefon kırma ve parçalama testlerini sağlamlık testi olarak adlandırmaktadır. İleri ki zamanlarda teknoloji ile ilgili dizi yapılması planlanmaktadır. YouTube kanalı içerisinde yapılacaktır. En Fazla Takipçisi Olan Youtuberlar listesine de bakabilirsiniz. Dünyanın En Zengin YouTuberları Listesi yazısına da bakabilirsiniz.

Webtekno YouTube Kanalı İncelemesi.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir