Microsoft Xbox One X Scorpio Edition

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Microsoft Xbox One X Scorpio Edition yazımızda oyun konsolunun içeriği, eski konsola göre avantajları, teknik özellikleri ve scorpio motorunun avantajlarını yazdık.

Microsoft Xbox One X Scorpio Edition

Microsoft Xbox One X Scorpio Edition kutusunda cihaz, kullanma kılavuzu ve HDMI kablosu bulunmaktadır. HDMI kablosu ile 4k görüntü kalitesi ile oyunları oynayabiliyorsunuz. 4k ve 60 Heratz‘lik bir kablo gücü olduğunu belirtelim. Microsoft Xbox One X’in kendi HDMI kablosu ile televizyona bağlanın. Microsoft Xbox One X Scorpio Edition‘da konsolun dikine durması için ekstra bir apart çıkacaktır. Güç kaynağı konsolun içindedir. Konsolun arka kısmında tüm gerekli girişleri bulunmaktadır. Normal sürümünde bu apart bulunmamaktadır. Kutu içeriğinde 1 adet kontrol cihazı bulunmaktadır. Microsoft Xbox One X bugüne kadar yapılan en küçük ve en güçlü Microsoft Xbox modeli olarak kabul edilmektedir.  Oyun konsolu ciddi anlamda ağırdır. Soğutma işlemi için güçlü bir soğutucu kullanılmıştır. Microsoft Xbox One X diğer oyun konsollarından %40 daha fazla gücüyle, gerçek 4K oyun deneyimi sunmaktadır.

microsoft-xbox-one-x-scorpio-oyun-deneyimi

Microsoft Xbox One X Scorpio Edition Teknik Özellikleri

Oyunlar Xbox One X’te daha iyi oynanmaktadır. Daha hızlı işlemler yapabilmek için konsola 8 çekirdekli Özel AMD CPU koyulmuştur. Oyununuza geliştirilmiş AI, gerçek dünya ayrıntısı ve daha rahat etkileşimler getirmek için 2.3 GHz hızında çalışmaktadır. 12 GB GDRR5 özellikteki grafik bellek; daha büyük dünyalar, daha geniş ufuklar ve daha hızlı yükleme süreleri sağlamak için oyun performansına hız ve güç kazandırarak oyun oynamanın zevkini yaşatmaktadır. 1 TB HDD dahili depolama alanına sahiptir. Bu alan tam olarak yetmeyecektir 2 TB olması gerekirdi.  Gerçeğe çok yakın oyun performansı sunmaktadır. Oyun grafikleri, oyundaki hareketliliği akıcı tutmak için 326 GB/saniye bellek bant genişliği ile daha hızlı ve daha ayrıntılı olmaktadır. Forza Motorsport 7, Crackdown 3, State of Decay 2, Sea of Thieves ve Super Lucky’s Tale gibi 4K oyunları oynanması gerektiği şekilde sadece Microsoft Xbox One X‘te oynayabilirsiniz.

microsoft-xbox-one-x-scorpio-islemci

Scorpio Motoru 6 Teraflop, 326 GB/saniye Bellek Bant Genişliği ve gelişmiş özel silikon ile Scorpio Motoru, dünyanın en güçlü konsol oyun işlemcisidir. Xbox One X, serin kalmak için gelişmiş sıvı soğutma ve süper şarjör tarzı santrifüj fan kullanmaktadır. Konsol serin ve sessiz çalışmaktadır. 4UHD Blu-ray Optik disk sürücüsü bulunmaktadır. HDMI 2.0b (çıkış),60 Hz’de 2160p, AMD FreeSync donanımı bulunmaktadır. WiFi ile kablosuz çift bant bağlantısı ve IR Blaster ile sinyal gönderip almak teknolojisi sunmaktadır. Microsoft Xbox One X Project Scorpio size en iyi oyun deneyimini sunacaktır. Microsoft Xbox One X Oyun Konsolu Satışa Çıkıyor yazımıza da bakabilirsiniz. Windows XP, İPOD, 1999-2001 Yıllarındaki Teknoloji yazımızda Xbox’ın ilk çıktığı zamanın yazısını okuyabilirsiniz.

Gittigidiyor.com adresinde Microsoft Xbox One X Scorpio Edition satış fiyatı: 3.659,90 Tl‘dir.

Microsoft Xbox One X Scorpio Edition.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

loading...

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir