Canan Karatay Sağlık Tavsiyeleri Kış Ayları

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Canan Karatay Sağlık Tavsiyeleri Kış Ayları yazımızda Canan Hocanın kitaplarının Harvard Üniversitesi kütüphanesine alınması, kemik suyunun faydası, su içmenin faydası ve yağ aldırma işleminin durumunu yazdık.

Canan Karatay’ın Kitapları Harvard Üniversitesi Kütüphanesinde

Prof. Dr. Canan Karatay‘ın 3 tane kitabı Harvard Üniversitesi kütüphanesine seçildi. Obezite ve Diyabete Çözüm Var, Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık ve Karatay Mutfağı artık Türkçe olarak Harvard Üniversitesi kütüphanesinde yer alacaktır. Harvard Üniversitesi yetkilileri tarafından bu kitaplar incelenerek kütüphaneye koyulmaya uygun bulunmuştur. Türk mutfağı artık Harvard Üniversite’sindeki yerini almıştır.

Kemik Suyunun Faydaları

Kış aylarında Canan hanım güne kemik suyu içerek başladığını belirtiyor. Kemik suyunu sıcak bir şekilde içinde limon ve kaya tuzu ekleyerek içmektedir. Kemik suyu mideyi rahatlatır, bağırsakları rahatlatır, kişiyi tok tutar, dinç kalmayı sağlar, eklem ağrılarına iyi gelir, kas ağrılarını giderir, doğal kolajen alımını sağlar ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Suyun Önemi

Kahvaltıda kemik suyu, çay, 2 tane yumurta ve 10-15 tane zeytin yenmesi faydalıdır. Sabah kalktığınızda aç karnına ılık su içebilirsiniz. Limonlu su içmenizde tavsiye edilmektedir. Suyun önemi de insan için olmazsa olmazlardandır. Vücut hücrelerinin %60’ı sudan oluşmaktadır. Bu nedenle de vücudun susuz kalmaması gerekir. Baş ağrılarının en büyük nedenleri arasında yeterince su içmemek vardır. Baş ağrısı başlayınca su içtiğinizde ağrının geçeceğini göreceksiniz. Beynimizde açlık merkezi ile susuzluk merkezi örtüşmektedir. Susuz kaldığınızda açlık hissi oluşmaya başlar. Siz eğer su yerine yemek yerseniz, su ihtiyacınızı ötelemiş olursunuz. Sık sık acıkmanın nedeni de susuzluk olabilir. Mideyi su ile doldurursanız acıkma hissinizde azalacaktır. Su içmek metabolizmayı da hızlandıracaktır. Kolay Kilo Verdiren Tavsiyeler yazımızda su harici diğer önerilere de bakabilirsiniz.

Trigliserid Zararlı Yağlar

Metabolizma düzelmeden yağ aldırma işlemi yapılmamalıdır. Metabolizma bozukluğu cerrahi işlemler ile düzelmez. Yağ aldırma işlemi ile sağlığından olan bir çok hasta bulunmaktadır. Kısa süreli zayıflama sağlıyorsa da vücudun yapısı yine bozuktur. Metabolizmayı düzeltici beslenme ve egzersizler yapılması gerekir. Trigliserid zararlı yağların önlenmesi gerekir. Bu yağlar vücutta depo edilir ve sizin hem kilo almanızı, hemde sağlığınızın bozulmasına neden olmaktadır. Şeker hastalığı da bu yağların oluşması ile başlamaktadır. Kilo vermek insülin hormununun etkisini azaltacaktır. İnsülin hormonunun zorlanacağı gıdalar tüketilmemesi gerekir. Ekmek, makarna, börek, şekerli ve şekersiz gazlı içecekler, tatlandırıcılar, trans yağlar, margarinler tüketilmemelidir. Bu tür gıdalardan olabildiğince az tüketilmesi gerekir. Doğal Yağlar ve Buğdayın Değişimi yazımızda daha ayrıntısını öğrenebilirsiniz. Canan Karatay ile Sağlık TavsiyeleriCanan Karatay’ın Besin Tavsiyeleri ve Canan Karatay Tavsiyesi Zeytinyağını Her Zaman Kullanın yazılarına da göz atabilirsiniz.

Canan Karatay Sağlık Tavsiyeleri Kış Ayları.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com