Kurum İçi Girişimcilik

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Kurum İçi Girişimcilik yazımızda kurumsal dünyanın girişimciliği ve inovasyonu nasıl kullandığı, girişimcilerin girişimlerini geliştirmesinde ne gibi katkıları olduğu ve inovasyon ihtiyacının günümüzde daha da önemli hale geldiğini yazdık.

Kurum İçi Girişimcilik

Kurum içi girişimcilik, kurumlar içerisinde özel girişimcilik bölümleri açılarak yapılmaktadır. Çalışanların içerisinde yeni girişim yapabilecek kişilerde bu bölümlerden çıkmaktadır. Kurum içi girişimcilerin üretmiş olduğu yeni girişimler şirket tarafından desteklenerek ileriye doğru yönelmesi sağlanmaktadır. Girişimcilik dünyasının mükemmel oluşu, çalışanları da kendisine çekmektedir. Bazı girişimciler kurumsal bir firmada çalışırken kendi girişimini hayata geçirip büyüttükten sonra işi bırakıp kendi işini kurmaktadır. Kurumsal firmalarda bu tür çalışanlarına yönelik kurum içi girişimcilik yardımı yaparak kendi bünyesinde büyümesini sağlamaktadır. Eğer girişimciye start-up’ını kurum içinde büyütme desteği sağlanmazsa en kısa zamanda kurumdan ayrılıp kendi start-up’ını kurarak büyüyecektir ve başarılı olacaktır. Startup Türkiye yazısı ile daha detaylı öğrenebilirsiniz.

yavuzmentalhak

Kurumsal Firmaların Girişimciliğe Önem Vermesi

Kurumların da büyümek için inovasyon yapması gerekir. Satın almalar olduğunda da büyümesi ve şirketin devamlılığı için yeniliklerin olması gerekir. Şirketlerin başarı hikayelerine baktığınızda hep arkada girişimleri başarılı olmuş kişilerin olduğunu görürsünüz. Kurumsal firmaların girişimciliğe önem vermesinin en önemli sebebi büyümeyi sürdürmeleridir. Yapılan araştırmaya göre; gençlerin kariyer hedefleri arasında girişimciliklerini kullanabilecekleri işler ilk sıralarda gelmektedir. Şirketler bu imkanları çalışanlarına vermez ise girişimci ruhuna sahip insanları kaybedeceklerdir. Şirketler hayatta kalabilmek için girişimcilik kişiliğine sahip çalışanları bünyesine katmaya çalışmaktadır.

yavuzmental_birlikte-calismak

Şirketlerin İnovasyon İhtiyacı

Girişimcilikte günümüzde yazılım her sektöre uyum sağlamaktadır. Girişimcinin Dünyası‘nı merak edenler tıklayabilir. Yazılım ürünleri girişimcilikte başı çekmektedir. Yazılımlar bütün makinelerin içine girmektedir. Aklınızın alabileceği tüm yenilikçi şeylerin bünyesinde yazılım bulunmaktadır. Bu yüzdende yazılım kullanarak girişim oluşturmak daha çok tercih edilmektedir. Şirketler hayatta kalmak için inovasyon çalışmalarına ağırlık vermektedir. Yazılım ve inovasyonu yeterli olmayanlar batmak durumunda kalacaktır. Şirketlerin hayatta kalma süresi ilerleyen yıllara göre kısalmaktadır. Şirketlerin büyümesi ve hayatta kalması için inovasyona ihtiyaç duymaktadır. TÜSİAD’ın İnovasyon Alanında Çalışmaları yazımıza da bakabilirsiniz. Büyük şirketler kendi bünyesi altında topladıkları girişimcilere de katkı sağlayarak büyümelerini sağlamaktadır.

Kurum İçi Girişimcilik.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

loading...

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir