Çinli Alışveriş Merkezinde Kocaya Özel Alan Yapılması

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Çinli Alışveriş Merkezinde Kocaya Özel Alan Yapılması yazımızda Şanghay’daki Global Harbour alışveriş merkezinin kocalara özel oyun alanları açmasını ve kadınların alışveriş yaparken kocalarının burada beklemesini yazdık.

Alışveriş Merkezinde Kocalara Özel Alan

Çin‘de bir alışveriş merkezi karı koca alışveriş yaparken kocalarının sıkılmamaları için onlara özel tek kişilik bir tahsis etti. Şanghay’daki Global Harbour alışveriş merkezi, özel kabinlerin testine başladığını belirterek, sevgililerin ve eşlerin artık sıkılmayacaklarını belirtiyor. Erkeklere oranla kadınların alışveriş yapmaktan hoşlandığı bilinmektedir. Erkekler alışveriş için zaman harcamazken, kadınlar tüm günlerini alışveriş için ayırabilir. Çinliler bunu düşünerek eşlerin birlikte Avm’lerine geldiğinde artık erkek tarafının sıkılmaması için özel kabinleri inşa etti. Kadınların bir kıyafet almak için aynı mağazaya birkaç kere girdiğini varsayarsak erkeklerin nasıl bir ızdırap çektiğini anlayabiliriz. Hatta birçok kez erkekler bu alışveriş yüzünden eşleriyle kavga etmiştir. Sesleri her yerden duyulabilecek hale bile gelmektedir. Erkeklere özel yapılan bu kabinler sayesinde her iki tarafta oldukça memnun gözüküyor. Kadınlar eşlerini kabin içerisinde bırakarak istedikleri kadar alışveriş yapabiliyorlar. Daha sonra yemek yiyecekleri zaman buluşuyorlar. Bu kabinlerin içerisinde oyun oynama imkanı olduğu için erkeklerde bu verilen imkandan oldukça memnun gözüküyor.

oyun-alani-cin-avm

Koca Podları

Global Harbour alışveriş merkezi, oyun alanlarını şu anlık test ettiklerini ve nasıl bir etki oluşturacaklarını merakla beklediklerini belirtiyorlar. Koca podları ismini verdikleri alanlar oldukça rağbet görmeye başladı. Bu oyun alanında özel ve konforlu bir koltuk bulunmaktadır. Üst tarafta bir ekran ve oyun konsolu bulunmaktadır. Şeffaf bir kabin içinde bulunan kocalar, her yerden gözükmektedir. Koca podlarının içinde bilgisayar ve bir sürü video oyunu bulunmaktadır. Koca veya sevgili burada oyununu oynarken eşi veya sevgilisi rahatça alışverişini yapabilmektedir. Yapılan araştırmalara göre erkekler 26 dakikalık alışverişten sonra sıkılmaya başlıyor, bu nedenle böyle alanların yapılması erkeklerin hoşuna gidecektir. Sadece erkeklere yapılması ise bazı kesimler tarafından eleştirilmiştir. Kadınlara özelde yapılması istenmektedir. Alışverişten sıkılan bir kadın olmayacağı için pek de eşitsizlik olarak görülemez. İleride kadınlar içinde özel alan yapmayı düşünüyorlar. Haberi duyan erkekler ise artık eşleriyle alışveriş merkezine gitmeye çekinmeyeceklerini söylüyorlar. Çinlilerin Yüz Tanıma Sistemini Uygulamasını okuyabilirsiniz. Çin’in Teknolojiyi Kullanarak Ekonomisini Büyültmesi yazımızda da Çin ile ilgili diğer teknoloji haberini okuyabilirsiniz.

Çinli Alışveriş Merkezinde Kocaya Özel Alan Yapılması.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

loading...

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir