Cilt Yaşlanması ve Cilt Lekeleri

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Cilt Yaşlanması ve Cilt Lekeleri yazımızda doğal yaşlanma ve diğer etkiler ile oluşan cilt yaşlanmasını, cilt lekelerinin nasıl oluştuğunu ve cilt tedavisini yazdık.

Cilt Yaşlanması

Cildin yıpranmasında zamanın büyük etkisi bulunmaktadır. Doğal yaşlanmayla birlikte ciltte yaşlanmaktadır. Cilt yaşlanırken en üst tabakasında incelme, kuruma, proteinlerde azalma ve yapı taşlarında azalma ile birlikte cilt gücünü kaybetmeye başlar. Cildin altında kas dokuda tonus bozuklukları, yağ dokusunda parçalanmalar ve eksilmeler ve kemik dokunun erimesiyle paralel bir şekilde ciltte elastikiyet kayıpları oluşmaktadır. Kuruma nemsizlik, ince ve derin kırışıklıklar oluşur. Bu olumsuzluklar genetik faktörler ve çevrenin etkisi ile doğal yaşlanma sonucu gelmektedir. Dokudaki sarkma, gücünün kaybı, cilt kalitesindeki azalma ile birlikte güneş ışınlarına çok fazla maruz kalınırsa cilt savunmasız kalacaktır, bu da ciltteki lekeleri arttıracaktır. Cilt yaşlanması da bu şekilde artacaktır.

gunes-isigi-t-hucreleri

Cilt Lekelerinin Oluşması

Doğal yaşlanmanın yanında ciltteki lekeleri hormonlar, kadınlarda gebeliğe bağlı hormonların yine değişmesi, doğum kontrol hapı kullanımı da ciltte lekelere neden olmaktadır. Uzmanların önermediği saatlerde güneşe maruz kalma da ciltteki lekeleri arttırmaktadır. Cilt lekesine melanin pigmenti neden olur. Melanin pigmenti cilde rengini veren pigmenttir. Melanin pigmenti istenmeyen bölgelere yoğunlaşınca dışarıdan bakıldığı zaman açık veya kapalı renkte renk farklılıkları oluşmaktadır. Çillerde aynı şekilde doğumda veya sonradan zamanla oluşabilmektedir. Melanin pigmenti savunma mekanizmasını çalıştırarak doğal bir şekilde cildi tedavi etmektedir. Bu sırada yoğunlaşılması renk farklılığına neden olup cildin güzelliğini bozmaktadır.

cilt-lekeleri

Cilt Lekeleri Tedavisi

Yaz ayından çıkınca Sonbahar ayı cilt tedavisi için en uygun zamandır. Güneşin ciltle temasının en az olduğu zaman aralığıdır. Cilt tedavisinde bir sürü bilimsel uygulama yapılmaktadır. Bu cilt tedavilerini uygulayacak olan kişilerin kliniklere sık ve düzenli olarak gitmesi ve sabır göstermesi gerekir. Karbon Peeling ile Cilt TedavisiYağlı ve Kuru Ciltler İçin MaskelerCilt Güzelliği İçin Yapılması GerekenlerCilt Güzelliği İçin A VitaminiCilt Sarkmalarını Önlemek İçin Neler YapılabilirAltın İğne ile Yüz GençleştirmeSivilce Oluşumu ve Çözüm YollarıCildi Güzelleştirmenin YollarıGüneş Lekelerine Karşı Doğal Peeling Yapımı yazılarını da inceleyerek cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Cilt Yaşlanması ve Cilt Lekeleri-Medikal Estetik Hekim Dr. Yasemin Savaş’ın videosundan yardım alınmıştır.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com