Rüya

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page

Rüya yazımızda rüya hakkında bilinmesi gerekenler, ne tür rüyalar vardır, rüyaları etkileyen durumlar, rüyada yılan görmek, rüyada uçmak ve rüya görmenin faydalarını yazdık.

Rüya

Rüya hakkında geçmişten günümüze bir çok insan yorumlar yapmıştır. Rüya tüm insanların ilgisini çeken olaydır. Rüya, insanın kendi iç alemini müşahede olayıdır. İnsanın vücudunda olan bir sıkıntı rüya yolu ile kişiye verilmektedir. Sıklıkla aynı rüyayı gören kişi bu durumdan ders çıkararak tedavisini olmalıdır. İnsanın fizyolojisi rüya aracılığı ile insansa bilgileri aktarmaktadır. En saçma rüyalar bile insan hakkında bir şeyler anlatmak ister. Rüyalar insana ihtiyacı olan şeyi bulması için yol göstermektedir. İnsanın kendi iç dünyası ile iletişim kurmasının bir yoludur. Nefsi ile de iletişime geçmesinin bir yoludur. İnsanın içerisinde bulunduğu çevre de rüyanın içeriğini büyük oranda etkilemektedir. İnsanın bünyesinde ve ruhunda oluşan hastalıklar mutlaka rüya vasıtası ile kendisine gösterilir.

ruyada-yilan-gormak

Rüyada Yılan Görmek

Bazı acı rüyalar sürekli olarak tekrar eder. Bu rüyanın geçmesi sadece o acının giderilmesi ile mümkün olur. Bu rüyalar insanın yapısından ve nefsinden gelmektedir. Eğer çevrenizde size düşmanlık besleyen birisi var ise rüyanızda büyük ihtimalle yılan görürsünüz. Rüyada yılan görmek çevrenizdeki kötü niyetli ve size düşmanlık besleyen insanların var olduğuna işarettir. Dünyada Girilmesi Yasak Olan 10 Yer yazımızda yılanlı adayı okuyabilirsiniz.

uyku

Rüya Gören İnsan Rahatlar

Ortalama 6-8 saat uyuyan her insan günde 8-9 kere rüya görmektedir. Rüya görmediğini söyleyen insanlarda gördükleri rüyaları hatırlamadıkları için böyle söylerler. Rüya gören insan dinlenir ve gün içerisinde yaşadığı olayların etkilerinden kurtulmasını sağlar.

Rüyaların Çeşitleri

Rüyaları 3 çeşide ayırmaktayız. İlki kişinin yapısal ve bedensel rahatsızlıklarından kaynaklı rüyalardır. Sıkıntıların kişiye rüyada gösterilmesidir. Diğer rüya çeşidi kurmalıdır. Kişi rüyasını kendisi kurar veya Allah(c.c)tarafından kurularak görür. Sonuncusu ise dışarıdan çevre etkisi ile görülen rüyalardır. Rüyalarda Allah(c.c), Şeytan ve Melekler tarafından gelen sinyaller kişi tarafından alınabilmektedir. Uyuyan kişinin ruhu alınır ve geriye koyulur. Ruhu geriye koyulmayan kişi ölmüş demektir. Ruhun başka boyutlara gitme özelliği bulunmaktadır.

Rüya ve Şifa Bağlantısı

Hasta olanların gördüğü rüyalar hastalığının çözümü için ayrı bir biçimde şekillenmektedir. Kişinin şifasını araması için rüyanın içeriğinin iyi incelenmesi gerekir. Rüyada uçmak hastanın ateşlendiği zaman en çok gördüğü rüya çeşididir. Hasta uçtuktan sonra yere konarsa iyileşecek anlamına gelmektedir. Sağlıklı bir insan rüyasında uçtuğunu gördüğü zaman ferahlığa kavuşacak diye yorumlanır. Hastaların rüya tabileri farklı şekilde anlamaya çalışılır. Hasta olan vücut sürekli şifa arayışında olduğu için ona yönelik rüyalar görülür. Beynimiz ger gece vücudumuzu kontrol eder. Bedenimizde herhangi bir sıkıntı var ise oraya bir işaret koyar ve sabah kalktığımızda o kısım ağrır. Ağrıyan yere çözüm bulmamız gerekir. Rüyada aynı şekilde ihtiyacı karşılamak için belirtiler verir. Gece yatarken mutlaka tavsiye edilen dualar ve sureler okunmalıdır. (Ayetel Kürsi, Felak Suresi ve Nas Suresi, bilenler yatsıdan sonra Amenerrasulü Suresini okumalıdır)

Rüya-Yazar Mehmet Ali Bulut’un videosundan yararlanılmıştır.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir