Askıda Döner Uygulaması

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page

Askıda Döner Uygulaması yazımızda Adanalı dönerci esnafının aç olan kişilere askıda döner uygulaması sayesinde döner ekmek vermesi ve ihtiyaçlarını diğer vakti yerinde olan kişiler tarafından sağlanmasını yazdık.

Adanalı Dönercilerden Askıda Döner Uygulaması

Adana’da sosyal medyada grup kuran 20 tane dönerci dükkanı, maddi durumu yetersiz olan kişilerin aç kalmaması için askıda döner uygulaması hayata geçirdi. Adana Lokantacılar ve Kebapçılar Odası Başkanı Şefik Arslan da, bu uygulamanın içerisinde yer alan esnaftan aidat almayacaklarını ve uygulamanın büyümesini istediğini söyledi. Ayrıca uygulamanın çok güzel bir hareket olduğunu ve ihtiyaç sahiplerine yardımın büyümesini istediğini belirtiyor. Dönercilere gelen müşteriler yapılan uygulamaya oldukça ilgi göstererek, ihtiyaç sahipleri için döner ekmek parası bırakıyorlar. Hayırsever müşteriler, ister telefonla isterse de kendileri gelip 5 TL karşılığında döner satın alıyorlar. Dükkanların dışına asılan tabelada kaç tane askıda döner olduğu belirtilmektedir. Aç olanlar askıda bulunan ekmek arası döneri yiyebilmektedir.

adana-askida-doner

Dönerciler Uygulamayı Anlatıyor

Döner işletmecisi Ercan Doğan, askıda döner uygulamasının içinde bulundukları için çok mutlu olduklarını belirtiyor. Adana’da bulunan tüm esnafların bu uygulamayı yapmasını tavsiye ediyor. Osmanlı zamanlarında olduğu gibi hesapları ödeyebilirler. Bir yiyen birde askıda döner parası bırakarak ihtiyaç sahiplerine yardım edebilir. Yardım sever askıda döner bırakıyor, ihtiyaç sahibi de askıda döner varsa alıyor ve ihtiyacını görüyor. Veren de alanda birbirlerini görmüyor. Dönerci Can Türkyılmaz, aynı şekilde diğer dönerci esnafları askıda döner uygulamasını yapmaya davet ediyorlar. Adana’da çok aç insan olduğunu ve askıda döner uygulamasını duyanların işletmelere gelerek karınlarını doyurduklarını söylüyor. Bazı müşteriler kaç tane döner ihtiyacı var ise o kadar ödeme yaparak döner bağışlıyor. Dönerci Sefa Tuşçi, Adana’nın büyük bir yer olduğunu ve uygulamanın diğer bölgelere de yayılması gerektiğini belirtiyor. Dönerin yanı sıra gıda ve giyimde de askı uygulamasının yapılması gerektiğini söylüyor.

Uygulamadan faydalanan Adanalılar, askıda döner uygulamasından oldukça memnunlar ve giderek büyümesini istiyorlar. Adana’da güzel şeylerin olduğunu görmek bizleri de mutlu etti. Dayanışma ve birlik bağları böylece gelişmiş oluyor. Adana askıda döner uygulaması ile hayırseverliğini yine göstermiştir.

Askıda Döner Uygulaması.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir