İngiltere’de Şehrin Hemen Yanında Bulunan Ağaç Ev

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page

İngiltere’de Şehrin Hemen Yanında Bulunan Ağaç Ev yazımızda İngiliz çiftin asıl işlerini bırakarak şehir hayatından uzaklaşıp kendilerine kırsal kesimde büyük bir ağaç ev yapma aşamasını yazdık.

agac-ev-tim-johnson

Piggledy Ağaç Evi

İngiliz Eva ve Tim Johnson çifti, yaklaşık olarak 200.000 pound ödeyerek ailecek yaşadıkları ağaç evi inşa ettiler. Misafirlerini de rahatlıkla bu büyük ağaç evde ağırlayabiliyorlar. İngiliz aile, ağaç evi yapabilmek için normal bir daire parasını harcamıştır. Ağaç evde dört yatak odası, büyük mutfak ve balkonu bulunmaktadır. Tim Johnson, Eastbourne‘da ki ağaç evi yaparken hasta kara ağaçları işleyerek kullanmıştır. Ağaç evde 4 tane yatak odasının yanında tam donanımlı mutfak da ağaç evi tam bir daire haline getirmiştir. Etkileyici yapı içerisinde canlı ağaçlar olması da doğa ile iç içe bir yaşam alanı olmasını sağlamıştır. Tavanda da 2 tane büyük cam yerleştirilmiştir. Bu camlar sizin gökyüzünü rahatlıkla izlemenizi sağlarken ışığında evi aydınlatmasını sağlıyor. Şaşırtıcı yapının ismini Piggledy vermişlerdir. Tim Johnson 3 yıl süren yorucu bir çalışma ile Piggledy ağaç evini tamamlamıştır. Eva Johnson çevrelerinde hep büyük binaların olduğunu ve doğa ile iç içe böyle yapıların olmadığını belirtiyor ve misafirlerinin ziyarete geldiklerinde ağaç evin havasını aldıklarında çok mutlu olduklarını söylüyor. Tim bazı zamanlarda misafirleri için helikopter ve İngiliz otobüsü hizmeti de sunduğunu söylüyor.

agac-ev-ingiltere

Ağaç Evi Kiralayarak Paralarını Kazanıyorlar

Tim Johnson rüyalarında çocuk evi gördüğünü ve bu nedenle bir ağaç evi inşa etmeyi planladığını belirtiyor. Başlarda bu işi yapabileceğini inanmazken, anlaştığı ustaların yardımlarıyla birlikte ağaç evi bu günkü haline getirebildiler. Ağaç evlerini gelen ziyaretçilere kiralayarak güzel paralarda kazanıyorlar. Gecelik ücret ise tam 175 pound. Eva’nın eski işi öğretmenlik, Tim’in eski işi ise tur şirketi işletmekti. Tam 13 yıldır burayı işletiyorlar ve işlerinden o yıldan itibaren ayrılmışlardır. Bu evi çocuklarının kırsal kesimde büyümesi için satın almışlardır. Ardından yapılan düzenlemeler ile ağaç ev tasarımına geçmişlerdir. Ağaç evde kullanılan malzemeler mümkün olduğunca çevreye zarar vermeyen türde kullanılmıştır. Bazı pencerelerin kalp şeklinde olması yaptıkları projeden ne kadar memnun olduklarını gösteriyor. Piggledy ağaç evinde kalan misafirler buradan çok memnun kaldıklarını ve şehir hayatının karmaşıklığından arındıklarını belirtiyorlar. Yeni girişim yapacakların şehrin gürültüsünden kurtaracak bu tür evler yapması çok akıllıca olacaktır.

buyuk-agac-ev-ingiltere
İngiltere’de Şehrin Hemen Yanında Bulunan Ağaç Ev.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir