Asus ZenFone 4 Pro İncelemesi

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Asus ZenFone 4 Pro İncelemesi yazımızda asusun amiral gemisi ZenFone 4 Pro’nun özellikleri, yeniliklerini, teknik özellikleri, kutu içeriğini ve Türkiye fiyatını yazdık.

Asus ZenFone 4 Pro (ZS551KL)

Asus ZenFone 4 Pro‘nun ekran ve tasarım olarak gayet güzel gözükmekte fakat ekran kasa oranı diğer rakiplerine göre biraz geride kalmış gibi durmaktadır. Telefonun kenar kalınlıkları 2 mm kadardır. Yuvarlak kenarlı olması tutuş kabiliyetini arttırmıştır. Telefonun önüne monte edilmiş parmak izi okuyucu, yalnızca 0,3 saniyede gelişmiş güvenlik sunarak telefonunuzu açmanızı sağlamaktadır. 5.5 inçlik bir ekran boyutu vardır. Asus ZenFone 4 Pro, parlak 500 nit AMOLED ekran, Full HD (1920 x 1080) çözünürlük ve NTSC renk alanı ile müthiş bir ekran deneyimi sunmaktadır. Cihaz, Moonlight beyaz, Saf Siyah olmak üzere iki renk seçeneği ile kullanıcılara sunulmuştur. Telefonun ağrılığı 175 gramdır. Telefonun ölçüleri 156,9 x 75,6 x 7,6 mm’dir. İşletim sistemi Android ™ 7, yeni ASUS ZenUI 4.0 ile birlikte verilmektedir.

asus-zenfone-pro4

Asus ZenFone 4 Pro Teknik Özellikleri

ZenFone 4 Pro, Qualcomm® Snapdragon ™ S835 mobil platform ve 6 GB RAM ile güçlendirilerek kullanıcıların üstün performansla telefonu kullanmalarını sağlamıştır. Eskiye göre %20 oranında performansta iyileştirilme yapılmıştır.  Qualcomm Adreno ™ 540 grafiği sayesinde ileri teknoloji mobil oyunları için en iyi performansı sağlamaktadır. Pürüzsüz ve duyarlı bir kamera deneyimi ve günümüz uygulamaları ve oyunlarıyla en iyi performansı sunmaktadır. Yüksek kapasiteli 3600 mAh lityum polimer pil ile şarjı güçlendirilmiştir. ASUS BoostMaster teknolojisi ile inanılmaz hızlı şarj edebilme desteği sağlamaktadır. Çift kamerası ile mobil fotoğrafçılığı en üst seviyesine çıkarmıştır. Düşük ışıkta 8x * daha parlak ve net fotoğraflar çekmek için endüstri lideri Sony IMX362 görüntü sensörü ile donatılmıştır. Daha yakınlaşmanız gerektiğinde ise çok detaylı tele foto resim çekmek için 2x optik zumlu ve 10x toplam zumlu 16MP kamerasını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ön kamerası 8 Mp’dir. Qualcomm Spectra ™ görüntü sinyali işleme donanımı bulunmaktadır. 4k videoları rahatlıkla çekebilmenize imkan sağlamaktadır. ZenFone 4 Pro’da 12 LTE gelişmiş ağ desteğini bulunmaktadır. Ultra hızlı ve güvenilir kablosuz bağlantı için 2×2 MIMO yapılandırmasında çift bant 802.11ac Wi-Fi donanımı bulunmaktadır. Dahili depolama alanı 64 ve 128 Gb‘lık seçenekleri ile satılmaktadır. 2 TB’a kadar harici sd desteği bulunmaktadır. Google drive‘da 100 GB’lık alan 1 yıllığına kullanıcılara verilmektedir. Bluetooth 5.0 teknolojisini desteklemektedir. Sensörler: Parmakizi, Hızlandırıcı, E-Pusula, Jiroskop, Yakınlık sensörü, Ortam ışığı sensörü, RGB sensörü.

asus-zenfone-pro4-kutu

Asus ZenFone 4 Pro Kutu İçeriği

  • Android ™ 7 ve yeni ASUS ZenUI 4.0 ile ZenFone 4 Pro
  • Mikrofonlu ASUS kulaklık
  • Mikro-USB Kablosu
  • Tampon
  • İtici Pim
  • USB Güç Adaptörü
  • Belgeler (Kullanıcı Kılavuzu, Garanti Kartı) kutu içerisinde verilmektedir.

Asus ZenFone 4 Pro Fiyatı

Asus ZenFone 4 Pro Fiyatı her şey dahil Türkiye satış fiyatının 5000 TL civarı olacağı tahmin edilmektedir. Bu fiyat ile ne kadar satabilir merak konusudur.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir