Girişimcilikte Dizayn ve Kripto Para Dönemi

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Girişimcilikte Dizayn ve Kripto Para Dönemi yazımızda girişimcilik dünyasında dizayn ve üretimin çok büyük önem taşıması, girişimci olacak kişinin şikayetlere çözüm getirebilmesi ve Blockchain teknolojisinin girişimcilikte önemini yazdık.

Girişimcilikte Dizayn ve Üretim

Türkiye’de girişimcinin önünde belirsizlik, bürokrasi ve istikrarsızlık gibi olumsuzluklar vardır. Günümüz dünyasında belirsizlik ve istikrarsızlık olacaktır, bu tür olumsuzlukların girişimciyi fikrinden caydırmaması gerekir. Girişimci olan kişi yaşamış olduğu sorunlara çözüm getirebilmelidir. Girişimcilikte dizaynı merkezine alan şirketler çok başarılı olmaktadır. Apple, Coca-cola, Ford, Herman-Miller, Ibm, Intuit, Nike, Procter&Gamble, Sap, Starbucks, Starwood, Stanley Black&Decker, Steelcase, Target, Walt Disney, Whirlpool şirketleri dünyanın en değerli 500 şirketi arasında en çok değerlenen şirketler arasına girmiştir. 2005-2015 yılları arasında yapılan değerlendirmede ilk bir kaç yıl diğer şirketlerle aynı doğrultuda ilerleyen bu 20 şirket daha sonra hızlı bir şekilde yükselme yaşamıştır. Bu şirketler sorunlara getirdikleri çözümler ve dizayn kültürü sayesinde inanılmaz büyümüşlerdir.

apple1-icat

Şikayet Edilen Konuların Girişimcilik Fikri Olması

İnsanların şikayet ettikleri konuları girişimcilik fikri olarak benimseyebilirsiniz. İnternet sitelerinde ve forumlarda şikayet edilen konulara getirebileceğiniz çözümler ile girişiminizi kurabilirsiniz. Var olan bir derde çözüm getirebilmek girişimcinin en büyük özelliğidir. Dizayn ve üretmede bir şeyi nasıl daha iyi yapabilme düşüncesi hakimdir.

kripto-paralar

Kripto Paralarla Girişimcilik

Blockchain(blok zinciri) teknoloji geleceğin girişimlerini ortaya çıkartabilir. Bitcoin dijital para birimi olarak olarak anılan ve bir çok diğer yapısı olan Blockchain teknolojisi, girişimcilerin en büyük pazarı olmaya adaydır. Blockchain dönemi internetin 3.büyük dönemi olarak yaşanmaktadır. İlki internetin çıkışı, ikincisi sosyal medya ve son olarak kripto para birimleridir. 90’lı yıllarda hızla değişen teknoloji, internetin 3.döneminde Blockchain teknolojisi ile aynı devri yaşatacaktır. Blockchain teknolojisi Bitcoin kadar göz önünde olmasa da Bitcoin’in altında yatan sistem Blockchain tabanlıdır. Dijital paraları Blockchain oluşturmaktadır. Blockchain’in getirdiği çözüm ise birbirine güvenmeyen insanlar nasıl ticaret yapar. Birbirlerine güvenmeden para transferleri yapabilme şansı vermektedir. Blockchain insanlara güven ilişkisi olmadan iş yapabilme durumu getirecektir. Kripto paralar ile alışveriş yapmak artık daha kolay olacaktır.

Yetenekli olmak önemlidir fakat çalışmak yeteneğin önünde gelmektedir. Yetenekli olup da çalışmayanların başarılı olma şansı düşüktür.

Girişimcilikte Dizayn ve Kripto Para Dönemi-Yrd.Doç.Dr. Oğuzhan Aygören’in videosundan yardım alınmıştır.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com