Dünya Ülkelerinde Yasaklanan Garip Şeyler

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Dünya Ülkelerinde Yasaklanan Garip Şeyler yazımızda bir çok ülkenin kendine özgü yasakladığı garip şeyleri ve neden yasakladıklarını yazdık.

Dünya Ülkelerinin İlginç Yasakları

tesla-elektrikli-arac

Japonya’da Trafikte Nazik Davranma

Japonya’da trafikte araç ile giderken yayayı ıslatırsanız trafik cezası ödemeniz gerekiyor. Japonlar kibar insanlar olduklarından dolayı insanlara büyük saygıları vardır.

Yürüteçlerin Yasaklanması

Yürüteçlerin bebeklerin bacak gelişimini olumsuz etkilediğinden ve yürümeyi geç öğrendiğinden dolayı yasaklanmıştır.

Malezya’da Sarı Kıyafet Yasağı

Malezya hükumeti 2011 yılında belirli karşıt görüşlü aktivistlerin kullandığı renk olan sarıyı her türlü kıyafette yasaklamıştır.

Rusya’da Emo Yasağı

Rusya Hükumeti gençler arasında hızla yayılan emo akımının intihar vak’alarını arttığı gerekçesiyle emo modasını yasaklamıştır. İran’da da bu tür yasak bulunmaktadır.

İngiltere’de Balina Yasağı

Eğer yolunuz İngiltere’ye düşerse balinalara dokunmayın. Kuğu, balina ve yunuslarda İngiltere Kraliçesi hak sahibidir. Bu canlılara dokunmak direkt olarak suç sayılmaktadır.

Çin’de Boğulma Yasağı

Çin’de boğulan birisini kurtarmak yasaktır. Bunun nedeni doğu felsefesinde geçerli olan bir kişinin kaderine müdahale etmeme durumu ile alakalı olduğu belirtilmiştir.

Kanada’da Bozuk Para ile Ödeme Yasağı

Kanada’da 10 Kanada doları üzerinde olan hesabı bozuk para ile ödemek yasaklanmıştır. Bu yöntem ile fazla bozuk para kullanımının önüne geçilmektedir. Bozuk paraların sahteleri daha kolay yapıldığı için bu önlem alınmıştır.

Fransa ve İngiltere’deki İstasyonlarda Öpüşme Yasağı

Fransa ve İngiltere’deki İstasyonlarda bulunan trenlerin camlarında öpüşme yasağını belirten yazılar ve resimler bulunmaktadır. Bu yasak araçların içini kapsamaktadır.

İtalya’da Güvercin Besleme Yasağı

İtalya’nın Venedik kentinde güvercinleri beslemek yasaklanmıştır. Güvercinlerin tarihi yapıları ve eserleri kirlettiği için beslenilmemesi gerekiyor. İtalya’da sanat eserlerine oldukça değer verilmektedir.

İngiltere’de Bisküvi Yasağı

İngiltere’de noel zamanında bisküvi yenmesi yasaklanmıştır. Daha önce İngiltere’de noel kutlanması yasaklanmış fakat daha sonra izin verilmiştir. Bisküvi yenmesi hala yasaktır fakat aldırış eden yok.

Amerika’da Sürpriz Yumurta Yasağı

Amerika’da çocukların sürpriz yumurta yemesi yasaklanmıştır. Amerika devleti çikolata kaplı yumurtalarının içinden çıkan küçük oyuncakların boğulma tehlikesi oluşturabileceğinden korkarak yasak getirmiştir.

Samoa’da Doğum Günü Unutma Yasağı

Samoa’da evli çiftler eşlerinin doğum günlerini hatırlamak zorundadır. Kişi eşinin doğum gününü unutursa para cezasına çarptırılabilir.

Tayland’da Bozuk Paraya Basma Yasağı

Taylan’da kamuya açık yerlerde bozuk paraya basarsanız, bu Tayland halkına karşı bir hakarettir. Basan kişi cezalandırılır.

Japonya’da Dövme Gösterme Yasağı

Japonya’da mafya üyeleri ve birlikleri oldukça fazladır. Her mafyanın kendine özgü dövmesi vardır. Eğer dövmenizi gösterirseniz polis tarafından ceza alırsınız. Dövmesi olan birinini kapalı yerlere de girmesi yasaklanabilir. Dünya ülkelerinde yasaklanan garip şeyler oldukça değişiklik göstermektedir. Turistik gezi amacıyla gideceğiniz yerin iyice araştırmasını yapmadan gitmemeye dikkat edin.

Dünya Ülkelerinde Yasaklanan Garip Şeyler.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com