Cep Telefonuna Gelen Mesajlara Kanmayın

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Cep Telefonuna Gelen Mesajlara Kanmayın yazımızda son zamanlarda cep telefonuna gelen mesajlarda borcunuz olduğuna dair bilgilendirme yapılmakta ve insanlardan para istenmektedir bu dolandırıcılık türünü yazdık.

Kandırmaca Mesajlar

Son zamanlarda insanların telefonlarına uyarı ve borcunuzdan dolayı hakkınızda işlem yapılacağına dair mesajlar gelmeye başladı. Bu mesajlarda sizden para yatırmanızı istiyorlar ve borcunuzun kapatılması için bunu yapmanız gerektiğini söylüyorlar. Mağdurları arasında olan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Günümüzde çoğu insanın borcu olduğu için bu aldatma mesajlarına kanıp dolandırılan insan sayısı hiç de az değildir. Bu tür mesajlara karşı dikkatli olunması gerekir. Tedbiri elden bırakmayın.

dolandiricilar

Örnek Kandırma Mesajları

“Ödenmemiş taksitlerinizden dolayı hakkınızda yasal işlem başlatılmıştır.””Yasal takip; Ödenmemiş olan borcunuzdan dolayı hakkınızda 3750 TL’lik (ICRA) takip işlemi başlamıştır.””Ödenmemiş borcunuzdan dolayı hakkınızda 3750 TL’lik takip işlemi başlamıştır. Gün içerisinde geri dönüş yapmanız durumunda indirimlerden faydalanacaksınız. Av. Salih Güven Son Ödeme: 17.09.2017″.”Borcunuzdan dolayı bugün adresinizde haciz işlemi başlatılacaktır. Evde olmamanız durumda haciz işlemi başlatılacaktır”. Ödenmemiş borcunuz olduğunu belirterek sizden para koparmaya çalışmaktadırlar. Dolandırıcılar bu mesajları hazırlamak için canla başla çalıştılar. Mesajlarında sahte avukatlar ve hukuk bürolarının adlarını kullanarak inandırıcılıklarını arttırdılar.

salih-guven-magdur-avukat

Mağdur Avukat Salih Güven

Salih Güven, İstanbul Barosuna kayıtlı bir avukat fakat dolandırıcılar bazı mesajlarında onun ismini kullanarak insanları kandırmaya çalıştılar. Dolandırıldığını anlayan insanlar, Salih Güvene ulaşarak haklarını istedi. Mağdur olan Avukat Salih Güven ise olayı bilmediğini ve kendisinin kullanıldığını belirtti. Salih Güven adına tam 500 kişiye icra takibi mesajı göndermişlerdir. Tebligat neden gelmedi sorusuna da ohal nedeniyle gecikme yaşandığını ve işleri hızlandırmak için mesajla bildirdiklerini söylüyorlar. Salih Güven bu durumdan dolayı kendi işini ara verdi ve bu dolandırıcıların peşine düştü. Salih Güven’in bu olaylardan sonra telefonu susmuyor ve kandırılan insanlarla ilgilenmek zorunda kalıyor. Salih Güven adını temizlemek için dolandırıcılara dava açtı ve tüm zamanını bunlara ayırdı. Mahkeme dolandırıcılara ulaşamadığı için takipsizlik kararı verdi.Telefonunuza gelen bu tür mesajlara inanmayın ve dolandırıcıların oyununa gelmeyin. Dolandırıcılar yapmış oldukları oyunun fark edilmesiyle toplu mesaj attıkları numarayı iptal ettiler ve yeni numaralardan mesaj göndermeye devam ediyorlar. Cep telefonlarınıza gelen mesajlara kanmayın ve para yatırmayın. 

Cep Telefonuna Gelen Mesajlara Kanmayın.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir