Sabah Kalkmak İçin Nedeni Olanlar Daha Güçlü Oluyor

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page

Sabah Kalkmak İçin Nedeni Olanlar Daha Güçlü Oluyor yazımızda bilim adamlarının yapmış olduğu araştırmaya göre sabah kalkmak için bir nedeni ve amacı olanların beyinsel ve fiziksel özelliklerinin sağlam kaldığını yazdık.

Kavrama Gücü ve Fiziksel Yeterliliğin Artması

Bilim adamları tarafından yapılan araştırmaya göre, yetişkinlerin sabah kalktıklarında bir amacı olduklarında ileri yaşlarda beyin kontrollerinin daha güçlü olduğu ve fiziksel kabiliyetlerinin daha fazla olduğunu belirttiler. Hayatlarının bir anlamı olduğuna inananlar daha güçlü bir yapıya sahip oluyorlar ve daha güçlü bir vücut yapısına sahip oluyorlar. Beynin kavrama gücü ve fiziksel yeterlilik zamanla azalabilmektedir. Bu düşüşün kişiyi en az biçimde etkilemesi için kişinin kendisine sabah kalkması için bir amaç edinmesi gerekiyor. Sabah erkenden kalkmak için bir nedeni olan insanlar hayatlarını daha güçlü bir şekilde yaşamaktadır.

parkinson

Sabah Amaçlı Bir Şekilde Kalkma Araştırması

Harvard Üniversitesi‘nde görev yapan bir davranış bilimcisi olan Dr. Eric Kim‘e göre, “Hayatta amaçlar değiştirilebilir” diyor ve insanların amaçları doğrultusunda sabah erkenden kalkmaları ve bir amaçlarının olmaları onların hayata karşı güçlü kalmasını sağlayacaktır. Yapılan araştırmaya 6 bin kişi katıldı. Yaşlılar arasında amaçları üzerine 2 gruba ayrılarak incelendiler. Bilim adamları gönüllülerin, kavrama kuvvetleri ve yürüme kabiliyetlerini 4 yıl boyunca takip ettiler. Psikolojik testler uygulandı ve amaç duygusunun oranı hesaplandı. Hayatta amacı olanların zayıflık göstergesi %13 oranında düşüş yaşamıştır. Yavaş yürümede %14 oranında düşüş göstermiştir. Ayrıca Harvard araştırmacıları daha önce yapmış oldukları araştırmaya göre, erkeklerin beyindeki kavrama güçlerini 55 yaşında kaybetmeye başladığını bulmuşlardır. Bunun yanında kas kütlesindeki azalış nedeniyle yürümede ve dengede olmada sorunlarda bu yaşlarda başlayabilmektedir. İnsanların kendilerine daha dikkat etmesi ve sağlıklı beslenmesi gerekiyor. Diğer bir durum ise insanların el sıkışmasında sağlam bir tutum sergilemesi mutlu ve başarılı bir hayat geçirdiklerini göstermektedir. Zayıf bir el sıkma o insanın hayatının daha zor geçeceğini göstermektedir.

Sabah Kalkmak İçin Nedeni Olanlar Daha Güçlü Oluyor.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir