Instagram’da Takipçi Sayısını Arttırma

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page

Instagram’da Takipçi Sayısını Arttırma yazımızda Instagram sosyal paylaşım platformunun kullanım durumunu, Instagram hesaplarının önemini ve Instagram fenomeninden takipçi arttırma yöntemlerini yazdık.

Instagram Hesaplarının Yönetilmesi

Günümüz sosyal medyalarının arasında en popüler olmaya başlayanı Instagram oldu. Instagram’da kişiler bolca resim paylaşarak hikayesini paylaşarak diğer insanlarla etkileşime geçmektedir. Tüm yaşadıklarını Instagram’ kullanarak binlerce insana haber vermektedir. Instagram’da takipçi sahibi olma ve Instagram hesaplarını yönetme başlı başına bir  meslek sahibi oldu. Instagram’da sosyal hesapları güzel bir şekilde yöneten insanlar firmalara ürünlerini tanıtma ve satma imkanı sağlamaktadır. 1 Milyon takipçisi olan bir sayfanın ürün tanıtımı yaptığında etkisi çok büyük olacaktır. Instagram , Türkiye’de en çok girilen 12.sitedir. İlk 50 web sitesi listesine buradan ulaşabilirsiniz.

instagram1

Instagram Fenomeninden Tavsiyeler

Ahmet Erdem 2011 yılında Instagram’da içerikler paylaşmaya başladı. Şuanda 1 Milyona yaklaşan takipçisi vardır. Anlamlı resimleri ve hikayeleri paylaşarak insanların kendisini takip etmeyi sağlamıştır. Ahmet Erdem ilk 4 yılının zor olduğunu fakat sonrasının normal akışında devam ettiğini belirtiyor. Instagram’a yüklediği fotoğrafların kaliteli olması için çok uğraşmaktadır. Instagram’da takipçi sayısını arttırmak için Instagram algoritmasına kendinizi sevdirmeniz gerekiyor. Etkileşimin fazla olması diğer insanlarla etkileşiminizin olması sizi tavsiye edilecek sayfalar arasına alacaktır. Sizin takip ettiğiniz sayfayı sizi takip edenlerde göreceği için sayfanın ulaşabileceği kitle artacaktır. Bu etkileşimler takipçi sayısını arttırmada en önemli unsurdur. Doğru fotoğraf ve özel fotoğrafların paylaşılması sayfayı büyütecektir. İnsanların ruhuna hitap edecek fotoğraflar çekip Instagram’da paylaşmak kitleyi büyütecektir. Hashtag kullanımı da oldukça etkilidir. Kişiler sizin paylaştığınız resimlerdeki Hashtag’leri de paylaşarak etkileşimi arttırmaktadır.

ahmet-erdem-instagram

Cep Telefonu Kamerasının Temizlenmesi

Fotoğraf çekerken cep telefonu kameranızın camını mutlaka bir şeyle temizleyin. Bu işlem görüntü kalitesini daha da arttıracaktır. Cep telefonu cepte kaldığı için tozlanma yaşayabiliyor ve buda çekilen resmin kalitesini düşürebiliyor. Anlamlı ve kaliteli fotoğraflar takipçilerinizi arttıracaktır.

Instagram’da Takipçi Sayısını Arttırma.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir