Düğünlerde Silah Sıkılması

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Düğünlerde Silah Sıkılması yazımızda Hatay’da meydana gelen düğünde silah sıkılması nediyle 14 yaşındaki Eylem Ateş’in felçli kalması ve düğünlerde silahlı kutlamanın son bulmasını yazdık.

14 yaşındaki Eylem Ateş’in Maganda Kurşunuyla Vurulması

Düğünlerde ve kutlamalarda halk olarak silah atışı yapmayı bir türlü bırakamadık. Bir yandan sevinç silahlar ile kutlanırken diğer yandan insanların hayatlarına zarar vermekteler. Bu durumun olmaması için silahların yerine havai fişeklerin kullanılması tercih edilmelidir. Silahlardan çıkan saçmalar masum insanlara isabet edebiliyor ve insanların ölümüne ve sakat kalmasına neden olabiliyor. En son olayda Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 11 Ağustos Cuma günü yapılan düğünde magandanın birinin silahından çıkan kurşun 8’inci sınıf öğrencisi Eylem Ateş’in karnına isabet etti. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne kaldırılan Eylem, yapılan müdahalelerle yaşama döndürüldü. Omuriliği zedelenen Eylem’in göğüs altından itibaren vücudunun felç kaldığı belirtildi. Düğünde bir maganda kurşunu ile Eylem’in hayatı şuanda yatakta ve acılar içinde sürmektedir. Böyle durumların yaşanmaması için artık sevinçlerin silah ile değil diğer araçlar ile kutlanması gerekir.

Eylem Ateş Olayı Anlatıyor

Düğüne gittikleri sırada sıkılan silahlardan dolayı korktuklarını ve yerlerine oturduklarını söylüyor. Yerlerine oturduğu sırada karnında bir acı hissettiğini ve karnına dokunduğunda kan gördüğünü belirtiyor. Annesini söylüyor ve hemen hastaneye kaldırılıyor. Daha sonra doktorlar, Eylem’i tedaviye alıyor ve ölümden kurtarıyorlar. Fakat vücudunun alt tarafı felç olduğu için hareket edemiyor ve acılar içinde yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Geceleri uyuyamadığını ve gecenin gelmesini hiç istemediğini anlatıyor. Tekrar yürümek istediğini anlatıyor. Eylem’e bunları yaşatanların ne yaptıklarını iyice düşünmesi gerekiyor.

erol-ates-dugunlerde-silahlar

Başkalarının Başına Gelmemesi İçin Silahlar Kullanılmamalı

Eylem’in babası Erol Ateş, artık düğünlerde silah sıkılmamasını istiyor. Kendilerinin başına gelen olayın diğer insanların da başına gelmesinden korkuyor. Şuanda Eylem’i bu hale getiren kişi mahkemece serbest bırakılmıştır. Adaletin uygulanması ve gereken cezayı alması gerekir. Ne kadar çok ceza verilirse insanlar o kadar önlemini alacaktır. Düğünlerde ve kutlamalarda silah kullanılmaması gerektiği insanların bilincinde olması gerekir. Eğer bilinçlenmiyorlarsa cezaların arttırılması onları caydıracaktır. Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Eylem’in kendileri için sembol olduğunu ifade ediyor. Artık düğünlerde silah kullanılmaması için kampanyalar başlattıklarını ve düğünlerin başkaları için üzüntü nedeni olmaması gerektiğini söylüyor. Düğünlerde silah sıkılmasın.

Düğünlerde Silah Sıkılması.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com