Samsung Galaxy Note 8 Satılmaya Başlandı

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Samsung Galaxy Note 8 Satılmaya Başlandı yazımızda telefonun teknik özellikleri, kullanım durumu, ön satış ücreti, hangi renk çeşitlerinin olduğu ve tüm genel özelliklerini yazdık.

Samsung Galaxy Note 8 Teknik Özellikleri

Güney Kore’nin en büyük cep telefonu markası olan Samsung Note serisinin en yenisi olan 8’i tanıttı ve satışına başladı. Samsung Galaxy Note 8 telefonun 6.3″ büyüklüğünde Quad HD ekrana sahiptir. Tüm zamanların en büyük Note özellikli telefonudur. Kavisli bir ekran yapısına sahiptir. Telefonun ekran kasa oranı %83,9’dur. Yazılımında Android 7.1.1 Nougat kullanılmıştır. Amerika gibi ülkelerde işlemci Snapdragon 835, ülkemizinde bulunduğu bazı ülkelerde işlemci XNode 88 95 kullanılmaktadır. Telefonda 6 gb’lık Ram bulunmaktadır. 64 gb’lık kapasitesi ile yer konusunda yeterli seviyededir. Diğer ülkelere daha yüksel kapasitelerle gönderilecektir. Dilenirse harici kartlar ile kapasitesi yükseltilebilir fakat yüksek kaliteli Micro-Sd kartlar kullanılması gerekir. Çift arka kamerası ile yüksek görüntü kalitesi sunmaktadır. Arka kamerasının ilkinin özelliği 12 Megapiksel f/1.7 diğer kamerasının özelliği ise 12 Megapiksel f/2.4’dir. Her iki kamerada OIS teknolojisini desteklemektedir. Kameralar  2x optik ve 10x dijital zoom imkanı sunmaktadır. Ön kamerası da 8 Megapiksel f/1.7 özelliğiyle orta seviyelerde görüntü kalitesi sunmaktadır. IP68 sertifikasına sahip olan Samsung Galaxy Note 8, 1.5 metre derinlikte suyun altında 30 dakika boyunca bozulmadan kalabilmektedir. 3300 mahlık pil gücü vardır. Pil gücünün en azından 4000 olmasını beklenirdi.

samsung-galaxy-note-8-fiyat

Samsung Galaxy Note 8 İncelemesi

Ekranın büyüklüğü pil ömrünü hızlı azaltacaktır. Hızlı şarj ve kablosuz şarj edebilme özellikleri telefonda bulunmaktadır. Ekran kapalı iken not almanız ve telefon kilitli iken notlarınıza bakabilmenizi sağlayan yenilik telefona eklenmiştir. Tüm Note serilerinde olduğu gibi akıllı kalem insanların vazgeçilmezi olacaktır. Telefonun kasasında çerçevesi yoktur. Samsung Galaxy Note 8‘de infinity display özelliği çerçevesiz kullanımı sağlamıştır. Telefonun toplam ağırlığı 195 gramdır. 8.6 mm kalınlığındadır. 7 bin sınıf alüminyum malzeme ile üretilmiştir. Gorilla Glass 5 camı kullanılmıştır. Kasasında parmak izlerini oldukça belli etmektedir. Kılıf kullanacaklar için önemsiz olabilir fakat kılıfsız kullanacaklar için parmak izleri sorun çıkarabilir. Arkada bulunan parmak izi okuyucu sensör telefon büyüdüğü için pek kullanışlı olmamıştır.

samsung-galaxy-note-8arkajpg

Samsung Galaxy Note 8’de Ön Siparişler Başladı

Ön siparişleri alınmaya başlanan telefonun Türkiye’de 4 bin 999 TL’lik bir fiyata satılması bekleniyor. Samsung Galaxy Note 8‘in Amerika fiyatı 950 dolar olarak belirlenmiştir. Samsung Galaxy Note 8‘de Gece Siyahı, Orkide Grisi, Altın Sarısı ve Mavi renk seçenekleri bulunmaktadır.

Samsung Galaxy Note 8 Satılmaya Başlandı.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir