Airbnb Sitesinin Avrupa Ülkelerinde Evlerde Gecelik Kalma Ücretleri

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Airbnb Sitesinin Avrupa Ülkelerinde Evlerde Gecelik Kalma Ücretleri yazımızda ev kiralama sitesinin verilerine dayanarak yapılan ev kiralarının ülkelere göre sıralanışını yazdık.

Airbnb Ev Kiralama Sitesi

Airbnb insanların seyahatlerinde konaklayacak yer bulmasını, mekan sahiplerinin kiralamasını sağlayan web uygulaması olarak görev yapmaktadır. 192 ülkede 33 bin şehirde 800 binin üzerinde kiralık mekan seçeneğini insanlara sunmaktadır. Ağustos 2008’de ABD’nin San Fransisco şehrinden de Brian Chesky, Joe Gebbia, Nathan Blecharczyk tarafından kurulmuştur. Başka ülkelere gittiğinizde sizi kendi evinizin konforunda ağırlayan gecelik evler kiralamanızı sağlamaktadır. Uygun fiyatlı evler olmakla birlikte geceliği 112 Sterlin olan evleri de kiralayabilmektesiniz.

airbnb-ev-kiralari

Avrupa da Gecelik Ev Fiyatları

İzlanda resmi olarak Airbnb yerleşim yeri olarak Avrupa ülkeleri arasında en pahalı gecelik ev kirası ödenen yerdir. Avrupa’nın en ucuz kiralık ev ücretleri Makedonya 26 Sterlin, Arnavutluk 27 Sterlin, Moldova ve Kosova 28 Sterlinlik ücretler ödenmektedir. En pahalı ev kiraları ise İzlanda 112 Sterlin, İsveç 82 Sterlin, Andora 79 Sterlin ve Norveç 77 Sterlin fiyatından kiralanmaktadır. Avrupanın kuzeyi en pahalı ev kiralarına sahip bölgeler olurken Balkanlar bölgesi en az ev kirası istenen yerlerdir. Almanya ve Portekiz 45 Sterlinlik fiyatı ile daha popüler tatil ülkeleri arasındaki sürpriz pazarlıklar sunmaktadır. Diğer gelişmiş ve popüler ülkelere göre gecelik ev kiraları düşüktür. Polonya 31 Sterlin ve Hırvatistan 43 Sterlin ücretleriyle yükselen Avrupa kentleri arasında şaşırtıcı indirimli fiyatlarıyla dikkat çekmektedir. Ülkemizde ortalama olarak ev kiraları 48 Sterlin olarak kiralanmaktadır.

Airbnb-kiralar

Dünya Üzerinde Genel Ev Kiraları

Küresel bağlamda dünyanın dört bir yanından bazı ülkelerin ortalama gecelik ev kiraları da listeye alındı. ABD fiyatları genel olarak 92 sterlin, Avustralya 85 sterlin, Çin 43 sterlin den kiraya verilmektedir. Şaşırtıcı derecede bütçeye sahipken Kanada 65 sterlin ve Japonya 55 sterlin ile ev kiralanabilmektedir. 

Toplu Ev Kiralama Fiyatları

Avrupa’yı özellikle bir çift veya altı kişilik veya daha büyük gruplar halinde seyahat etmek istiyorsanız, ülkelerin birbirinden cazip indirimlerini kaçırmamalısınız. Yunanistan, İsviçre ve Almanya en iyi fiyatı çiftlere sunan ülkeler arasındadır. Andorra, Lihtenştayn ve Gürcistan ülkeleri ise grupça ev kiralamak isteyen kişiler için ideal ülkelerdir. Bazı şehirler diğerlerine göre daha pahalı gecelik ücretler almaktadır. Özellikle Amsterdam, Roma, Moskova ve Lizbon şehirleri gecelik ev kiralarının yüksek olduğu yerlerdir. Bunların dışında alternatif yerler olarak Ankara, Podgorica, Lefkoşa merkezleri ev kiralama yerleri olarak görülmektedir.

Airbnb Sitesinin Avrupa Ülkelerinde Evlerde Gecelik Kalma Ücretleri.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir