Köpekler İçin Sağlıklı Gıda Dağıtım Hizmeti

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Köpekler İçin Sağlıklı Gıda Dağıtım Hizmeti yazımızda Butternut Box şirketinin evdeki köpeklere özel sağlıklı yemekler yapması ve müşterilerinin çok fazla talep etmesini yazdık.

Butternut Box

Butternut Box şirket, İngiltere’de köpeklerin sağlıklı gıdaları evinde alabileceği bir hizmet olarak başladı. Kevin Glynn ve David Nolan 2016 yılında bankacılık mesleklerini bırakarak kendi işlerini kurmaya karar verdiler. Bu işleri de hasta köpeklere sahipleri tarafından evde yemek siparişi verilerek, köpeklere en iyi ve sağlıklı besinleri bir kutu içinde götürmek oldu. Ülkemizde de evde hayvan bakan kişi sayısı artmaya başlamıştır. Caddelerde pet dükkanlarını daha çok görmekteyiz. Kevin Glynn ve David Nolan kendi şirketlerini büyütmek için toplam 1 milyon sterlinlik yatırım yapmıştır. Bu yatırımlarının başlangıcını David’in köpeği Rudie‘nin sağlıklı besinler yiyerek iyileşmesi ve kendini iyi hissetmesi sağlamıştır.

butternut-box-yemekleri

Butternut Box Şirketinin Hizmeti

27 yaşındaki Kevin Glynn ve 30 yaşındaki David Nolan, üst düzey yatırım bankası Goldman Sachs‘da çalışırken kendi işlerine başlamak istediklerini fakat bir fikirlerinin olmadığını belirtiyorlar. Yemek kiti hizmeti olan Butternut Box 1 sterlin ile 3,5 sterlin arasında fiyatı değişmektedir. Köpeklerin büyüklüğüne göre içeriği de büyümektedir. Şuanda 250.000 adet siparişe hazır evcil hayvan yemekleri stoklarında bulunmaktadır. İngiltere’nin tüm şehirlerine göndermektedirler. Butternut Box müşterileri yorumlarında, köpeklerinin sağlıklı yemekleri yediğinde daha mutlu olduklarını ve hastalanmalarının daha az olduğunu belirtiyorlar. Maliyet olarak da veterinere gitmedikleri için para tasarrufu yaptıklarını belirtiyorlar.

butternut-box-dog

Sağlıklı Köpek Yemeği Girişiminin Başlaması

David’in köpeği Rudie ticari köpek mamalarına karşı bir sürü sorunu vardı. Yemiş oldukları mamalar nedeniyle cildinde ve vücudunda sorunlar vardı ve psikolojisi bozuktu. Bu önlemek için Rudie’ye özel yemek yemekler pişirmeye başladılar. Daha sonra sağlıklı beslenen Rudie, eski haline geri döndü. Fakat bu iş David’i zorlamaya başlamıştı. Hem çalışıp hemde Rudie’ye yemek hazırlamak zor geliyordu. Sonra fark etti ki bu tür sağlıklı köpek yemeklerini eve servis eden hiç kurum yoktu. Bu şikayetini Kevin ile paylaştı ve daha sonra kendi şirketlerini kurma kararı aldılar. Tüm köpeklere göre yemek çeşitleri yapmaya karar verdiler. İlk önce kendi çevrelerinde köpek sahibi olan kişiler üzerinde deneme çalışmaları yaptılar. Bu arada da ikisi de banka işlerine gitmeye devam ettiler. Haftanın 5 günü işe giderken geri kalan 2 gün evlere köpek yemeği siparişi götürdüler. Köpeklerde olumlu yönde değişim sadece 1 hafta sonra fark edildi. Bu durum David ve Kevin’i umutlandırdı. Köpekler artık bu yiyeceklere bağımlı hale gelmişti başka bir şey yemek istemiyorlardı. Müşteriler her gün sipariş vermek istediler. Köpeklerinin daha mutlu, sağlıklı ve sakin olduğunu fark ettiler. Bu noktadan sonra Londra’da bir dükkan açtılar ve evlere yemek yapmaya ve köpekleri beslemeye başladılar. Banka işlerinden ayrıldılar. Yemek kutularında sığır eti, tavuk, hindi veya kuzu ile yapılmış köpek yemekleri vardı. Yemek menülerinin çok kaliteli olması bu girişimlerinin başarılı olmasında büyük etkisi vardı.

Köpekler İçin Sağlıklı Gıda Dağıtım Hizmeti.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir