WhatsApp Kullanıcı Sayısı Günlük 1 Milyar Oldu

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

WhatsApp Kullanıcı Sayısı Günlük 1 Milyar Oldu yazımızda WhatsApp kullanımının gün geçtikçe dünya üzerinde yaygınlaştığını, istatistiklerini, geçici paylaşım özelliğini ve en son özelliği recall’ı yazdık.

WhatsApp Kullananlar Hızla Artıyor

WhatsApp akıllı telefon mesajlaşma uygulaması geçen yıldan bu yana popülerliğini oldukça arttırdı. Geçen yıl bir ay içinde 1 milyar kullanıcısının uygulamayı kullandığını belirten şirket yetkilileri, şimdi ise her gün 1 milyar kullanıcısının aktif olarak WhatsApp’ı kullandığını belirttiler. Eski tip mesajlaşmayı neredeyse tarihe gömen WhatsApp, kendisini daha da geliştirmektedir. Wifi ve mobil internetin olduğu yerlerde size telefondan arkadaşlarınızla iletişim imkanı sunmaktadır. Ekstra ücret ödemeden rahatlıkla iletişiminizi sağlamaktasınız. Sırf WhatsApp kullanabilmek için akıllı telefon alanlar bile vardır. Çok yönlü olan uygulama yazı, fotoğraf ve videoları paylaşmanın yanı sıra sesli ve görüntülü çağrılar yoluyla bağlanmada da kullanılabilmektedir. Her geçen gün yeni özellikler eklenmektedir. Telefon rehberinizde olan kişilerin WhatsApp’ı var ise otomatik olarak WhatsApp kişilerine eklenmektedir. Kişilerin durum güncellemelerini almak için cep numaralarını WhatsApp kişilerine kaydetmeniz gerekiyor.

whatsapp

WhatsApp’ın İstatistikleri

Dünya genelinde 1 günde 1 milyar insan aktif olarak WhatsApp’ı kullanmaktadır. 1.3 milyar insan ise aylık olarak aktif durumdadır. Dünya nüfusunun 7 milyar civarı olduğunu düşünürsek çoğu insanın telefonunda bulunmaktadır. Her gün 55 milyar mesaj atılmaktadır. Kişi başı 55 mesaj atılmaktadır. Her gün 4.5 milyar fotoğraf gönderilmektedir. Kişi başı 4.5 fotoğraf gönderilmektedir. Her gün 1 milyar tane video gönderilmektedir. Kişi başı 1 tane video gönderilmektedir. Dünya çapında 60 tane dili desteklemektedir. WhatsApp’ın en önemli özelliği ise ücretsiz bir mesajlaşma uygulaması olmasıdır. Sadece internet ile rahatlıkla iletişime geçebilmektesiniz. En son yayınlamış oldukları uçtan uca şifreleme ile insanların güvenini kazanmıştır. Gönderilen yazıları sadece izin vermiş olduğunuz kişiler görebilmektedir.

whatsapp-istatistikleri

WhatsApp Geçici Paylaşım Özelliği

Uygulamanın en son yeniliği ise, kullanıcıların 24 saat sonra kaybolan fotoğraf, video ve animasyonlu GIF’leri paylaşmalarını sağlamaktır. Diğer uygulamalardan esinlenerek bu özelliği getirerek kişileri kendine bağımlı hale getirmeye çalışmaktadır. Her şeyi kendinde toplamaya çalışıyor ve tek bir uygulama ile tüm iletişim ihtiyacını gidermek için çalışmaktadırlar.

WhatsApp En Son Çıkacak Güncelleme

Söylentilere göre WhatsApp, Recall adında yeni bir özellik ekleyecektir. Bu özellik ile kişilerin göndermiş olduğu iletileri 5 dakika içinde silme hakkı olacaktır. 5 dakika dan sonra gönderilen ileti kalıcı olacaktır. Bu geliştirmeye benzer bir özelliği de diğer uygulamalardan esinlenerek yapacağa benziyor. Geri çağırma özelliği olarak tanıtılacaktır. Geri çağırma özelliği tüm mesajlaşma çeşitlerini kapsayacaktır.

WhatsApp Kullanıcı Sayısı Günlük 1 Milyar Oldu.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

loading...

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir