Elinizde Kola Varsa Kullanabileceğiniz Alanlar

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Elinizde Kola Varsa Kullanabileceğiniz Alanlar yazımızda kolanın zararları çok fazla olduğu için içme yerine elinizde olan kolaları farklı alanlarda değerlendirebilirsiniz bu alanları bu yazımızda yazdık.

Kolanın Çözüme Kavuşturduğu Sorunlar

Kola içilmez, temizlik malzemesi olarak kullanılır. Size bir kaç kola ile yapabileceğiniz çözüm odaklı tavsiyeler sunacağız. İlk olarak tuvalet gibi zor çıkan lekeler için bir kaba kolayı dökün. 1 saat kadar bekletin ardından lekelere uygulayın, lekelerin çıktığını göreceksiniz. Metal eşyaların pasını gidermek için kullanabilirsiniz. Metal eşyanızı geceden kola dolu kaba koyun ve sabaha kadar bekleyin pasların çıktığını göreceksiniz. Makine yağı bulaşmış elbiselerinizin temizlenmesinde de işe yaramaktadır. Makine yağı bulunana yere kolay dökerek çıkartmaya çalışabilirsiniz veya çamaşır makinesine kola dökerek çamaşırınızı bu şekilde de yıkayabilirsiniz.

kola-tuvalet-temizligi

Saça Sakız Yapışması

Eğer saçınıza sakız yapıştıysa, kola döküp bir kaç dakika bekleyin ardından sakızı çıkarmayı deneyin. Sakızın rahatlıkla çıktığını göreceksiniz. Zamanla tencere ve tavalar kullanımı bağlı kararmaktadır. Bu kararmadan kurtulmak için ve eski parıltısını yeniden kazanması için içine biraz kola dökün ve bekletin. Eski haline geleceğiniz göreceksiniz. Ekinlerin korunmasında da kullanılmaktadır. Bozuk paraların temizlenmesi ve parlatılması içinde kola yeterli olacaktır. Bir kaba kola koyun ve bozuk paraları içine atın parlayana kadar içinde bekletin o kendi halledecektir. Mobilyalarınıza boya döküldüyse, bir beze kola dökerek boyalı bölgeye uygulayın. Tiner gibi boyayı çıkartacaktır. Ardından suyla temizleyerek yapışkan kısmı temizleyin. Kadınlar saçlarına uyguladıkları boyanın koyu geldiğinden şikayetçi ise, kolayı saçına uygulayarak 1 saat bekletmeyle saçının renginin açılmasını sağlayabilir. Kola, araba akülerin de biriken aşınmayı temizlemeye yardımcı olmaktadır. Bunun için aşınma oluşan bölgeye kola dökün ve metal fırça ile temizleyin.

kola-temizleme

Vidayı Çıkarmada En İyi Çözüm

Sıkışmış bir vidayı çıkartmak istiyorsanız, üzerine kola dökün ve bir kaç dakika bekleyin. Tekrar vidayı çıkartmak istediğinizde ne kadar kolay çıktığını göreceksiniz. Kola üzerinize bulaşan kan lekelerini çıkarmak için de kullanılabilir. Kan lekelerini çok iyi çıkartmaktadır. Kola her türlü yere bulaşmış olan yağ lekelerini çıkartabilir. Yağ bulaşmış yere kola dökün ve bir kaç dakika beklettikten sonra temizleyin. Genel olarak temizlemede çok işe yaramaktadır. Artık içtiğinizde size neler yapmaktadır siz düşünün. En iyi temizlik malzemesi olarak kullanılır.

Elinizde Kola Varsa Kullanabileceğiniz Alanlar.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir