Konut Fiyatlarındaki Artışlar

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Konut Fiyatlarındaki Artışlar yazımızda en son açıklanan konut fiyatlarının durumu, 3 büyük şehrin konut fiyat artış rakamları, İstanbul’da konut almanın ve yatırım yapmanın önemini yazdık.

Nisan Ayı Konut Fiyatları Durumları

İnşaat sektörü ülkemizin ekonomisi için çok önemlidir. İnşaatların gelişmesi ve artması diğer tüm sektörlere olumlu yansımaktadır. 3 büyük ilin konut fiyat artış rakamlarına bakacak olursak. Konut fiyatları İstanbul’da aylık %0,70 yıllık ise %11,39 artış göstermiştir. Ankara’da aylık %0,56 yıllık ise %10,11 artış göstermiştir. İzmir’de aylık %1,24 yıllık ise %18,90 artış göstermiştir. 3 büyük şehre bakacak olursak İzmir’de ki konut fiyatlarında daha büyük bir artış gözlenmektedir. Konut satışlarında ise Türkiye genelinde %1,5 ‘luk bir artış olmuştur. Konut satışlarında ufak da olsa bir durgunluk vardır. Ev ihtiyacı olan kişiler ev almakta yatırımcı şuanda beklemektedir. Türkiye’nin nüfusu çok genç olduğu için evlenecek kişi sayısı da çok fazladır. Kişilerin konut ihtiyacı da bu nedenle sürekli artmaktadır. Kiraya taşınmayı kimse istemiyor fakat konut almak için çok yüksek paralar gerekiyor. Özellikle de 3 büyük şehirde konut almak çok zorlaştı. Kişiler evin getirisine bakmadan sadece bir evi olması için çalışmaktadır. Bu nedenle de konut sektörü canlılığını korumaktadır. Ev ihtiyacı çoğalan nüfus olduğu sürece hiç bitmeyecektir.

konut-satislarinda-artis

İstanbul’da Konut Yatırımının Önemi

Son 2 yıllık fiyatlara bakıldığında bir durağanlık olduğu gözlenmektedir. Fakat konur yatırımı uzun vadede yatırımcısına yine kazandıracaktır. İstanbul’da satılan konutların pahalı olduğu düşünülmektedir. Fakat İstanbul artık önemli bir metropol haline gelmiştir. İstanbul’un emsali Avrupa kentlerindeki konut fiyatları İstanbul’un 3-5 katı fiyatıyla satılmaktadır. Henüz gerçek değerini bulmamıştır. Sorun halkımızın o paraları kazanamıyor olmasıdır. İstanbul’a yatırım yapmak isteyenler çok doğru karar vermişlerdir. Halen yatırımcısına çok büyük paralar kazandırabilecek potansiyeli barındırmaktadır. İstanbul’un neresinden konut alırsanız alın uzun vadede yüksek kazançlar sağlayacaktır.

istanbul-goc

İstanbul Anadolu Yakısında Yatırımlık Yerler

İstanbul Anadolu yakısında yeni metro ulaşımının geldiği ilçelerde fiyatlar halen düşük seviyelerdedir. Buralara yapılacak olan yatırımlar yüksek kazançlar getirecektir. Özellikle aşağı kısımda Kartal,Tuzla,Pendik yukarı kısımda ise Çekmeköy, Ümraniye ve Sancaktepe ilçeleri konut yatırımı bakımından uygun alanlardır. Konutlara ulaşım kolaylığının gelmesi konut fiyatlarının %50 kadar artmasına neden olmaktadır. Bir yere metro açılıyorsa o yerlerden mutlaka konut almaya çalışın. Ülke genelinde yeni yapılan binalara oranla ikinci el binalar daha çok satılmıştır.

umraniye

Konut Fiyatlarındaki Artışlar.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir