Sosyal Medyada Çocuklarının Fotoğrafını Paylaşan Anne Velayetlerini Kaybetti

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page

Sosyal Medyada Çocuklarının Fotoğrafını Paylaşan Anne Velayetlerini Kaybetti yazımızda bir babanın çocuklarının fotoğraflarını paylaştığı gerekçesini kullanarak açmış olduğu davayı kazanmasını ve velayetlerini almasını yazdık ayrıca anne ve babanın çocuk üzerinde ki etkilerini belirttik.

Beykoz Mahkemesi

Çocuklarının Fotoğraflarını Paylaştı Kocası Dava Açtı

Beykoz Mahkemesinin verdiği kararla anne çocuklarının fotoğraflarını sosyal medyada paylaştığı için kocası tarafından açılan dava sonucu velayetlerini babaya verdi. Kesin sonuç olmasa da şu anda çocuklar babaya erilmiş durumdadır. Anne blog sitesinden çocuklarının fotoğraflarını yayınlayarak reklam malzemesi olarak kullanıldığı gerekçesiyle babaya verilmiştir. Velayet davalarında hakim çocuğun hangi tarafta mutlu olacağına karar vererek davayı sonuçlandırır. Anne tarafında mutlu olacaksa anneye baba ile yaşayıp mutlu olacaksa babaya velayet hakkını vermektedir. Bu davada karı koca arasındaki anlaşmazlıkta çocukların malzeme olarak kullanıldığı görülmektedir. Boşanma gerekçesi olarak baba, çocuklarını kullanmaktadır.

facebook

Sosyal Medyada Paylaşılan Fotoğraf ve Videoların Bir Ölçüsü Olması Gerekir

Genel olarak sosyal medyada paylaşılan fotoğrafların ölçülü olması gerekir. Gururu, sevinci ve mutluluğu paylaşmak herkes ister. Küçük çocukların çıplak fotoğrafları sosyal medyada paylaşılmamalıdır. Plaj fotoğrafları ve kumsal fotoğrafları da paylaşılmamalıdır. Çocuk istismarcılarının ağına yakalanabilirler. Sosyal medyaya ve internete yüklemiş olduğunuz veriler, resimler ve videolar orada indexlendiği için ömür boyu kalabilmektedir. Siz hesabınızı silseniz bile resimleriniz ve videolarınız internet alemlerinde gezmektedir. Kötü niyetli insanlar bu resimleri kendi amaçları için kullanabilmektedir.

anne

Anne ve Babanın Rol Modelliği

Çocuğunuz çekilmiş olan fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmak istiyorsa ona engel olmalısınız. Çocuk bu yaptığının iyi veya kötü olduğunu bilmez. Sizden öğrendiklerini uyguladığı için siz ona izin vermezseniz oda yapmayacaktır. Çocukların gözü önünde telefonla ilgilenmek yanlış bir davranıştır. Çocuğun ilgisi telefona kayacaktır. Siz ne ile meşgulseniz çocuk da onunla meşgul olmak isteyecektir.

Anne ve Babanın Çocuk Üzerinde Etkisi

Anne ve babaların boşanma süreçlerinde takındıkları tavırlar çocuklarında olumlu veya olumsuz etki bırakmaktadır. Çocuk anne ve babasını mükemmel gördüğü için iki tarafın birbirini suçlaması ve kötü davranması çocuğun psikolojisini bozacaktır. Anne ve babanın birbirini asla kötülememesi gerekiyor. Çocuk küçükken yaşadığı travmayı yaşamı boyunca üzerinden atamamaktadır. Küçük yaşlardaki çocukların dikkatli büyütülmesi ve kalplerinin kırılmaması gerekiyor. Anne ve babanın kötülenmemesi çocuk için çok önemlidir. Çocuğun büyümesinde ve yetişmesinde en büyük etki anne ve babadır.

Sosyal Medyada Çocuklarının Fotoğrafını Paylaşan Anne Velayetlerini Kaybetti.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir