Amazon’un Yeni Ödeme Sistemi

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Amazon’un Yeni Ödeme Sistemi yazımızda yakında satın alacağı Whole Foods marketler zincirinde uygulamaya koyacağı ürün satın alma ve ödeme sistemini yazdık.

amazongo

Amazon Go Sistemi

Amazon online satış şirketi, binlerce çalışanın yerine geçecek yeni bir otomatik ödeme sistemiyle Whole Foods‘ta maliyetleri düşürmek için girişim başlattı. AmazonGo adını verdikleri uygulamanın geliştirilmesine devam ediliyor. AmazonGo uygulaması ile müşterilerin kasaya gidip ödeme yapmasına gerek kalmıyor. Müşteriler markete girdiklerinde akıllı telefonlarını sisteme tanıtıp, sistem üzerindeki hesaplarından alışveriş ögelerini takip ederek alışverişlerini yapıyorlar. Just Walk Out Teknolojisi ile ürünlerin raflardan ne zaman alındığını veya geri gönderildiğini otomatik olarak algılar ve Amazon web sitesine göre onları sanal bir araç ile takip etmektedir. Alışverişiniz bittiğinde mağazadan ayrılabilirsiniz ve Amazon harcamanızı faturalandırarak hesabınıza göndermektedir.

amazon

Amazon’un Whole Foods Şirketini Alması ve Yenilikleri

Amazon şirketi 13,7 milyar dolar ile satın alacağını duyurduğu Whole Foods marketler zincirinin daha fazla müşteri çekebilmesi için bu teknolojiyi burada uygulamayı planlıyor. Amazon şirketi kendi bünyesindeki tüm teknolojik yenilikleri Whole Foods’a getirerek kar oranlarını arttırmayı planlıyor. Robotlar ve drone‘ların kullanımına önem veren Amazon, çalışanlarının maliyetlerini azaltmayı planlıyor. Teknolojiyi kullanarak verimliliği arttırma öncelikleri arasındadır. Amazon şirketi Whole Foods’da ki fiyatların herkesin ulaşabileceği oranlarda olması için çalışmalara başladı. Müşteri tabanının genişletilmesi için bu fiyatlandırılmanın yapılması gerekiyor. Amazon kendi adına güvendiği için market deki bazı ürünlerin fiyatını arttırıyor ve müşterilerinin bunları alacağını biliyor.

john-mackey

Whole Foods’un Geliştirilmesi

Amazon’un Whole Foods şirketini satın almasıyla, Whole Foods eş-kurucusu John Mackey‘nin CEO olarak kaldığı bir dönemde marketlerini işletmeye devam edecek. Merkezi Austin, Texas, şirketin 1980’de kurulduğu yerde kalacak. Mackey’nin yaptığı açıklamada; “bu ortaklık Whole Foods Market’in hissedarları için maksimum değeri sağlamak için bir fırsat sunarken, aynı zamanda misyonumuzu genişletip müşterilerimize en yüksek kaliteyi, tecrübeyi, kolaylığı ve yeniliği getiriyoruz” dedi. Whole Foods şirketi ayrıca kötü giden satışları nedeniyle bu satışa sıcak bakmaktadır. Amazon ayrıca, Whole Foods’un envanterini değiştirmeye ve kitlenin temyiz etmesi çok pahalı görülen ürünlerin yerine kendi özel etiketli ürünlerini satmaya çalışacak. Bu çalışma ayrıca Whole Foods‘un özel markayla fiyat rekabetinde bulunma çabasına uyuyor ve Amazon‘a kendi gıda markalarını geliştirmeye yönelik daha büyük bir temel sunuyor. Özel ürünler ile piyasa rekabetini sürdüreceklerdir.

Amazon’un Yeni Ödeme Sistemi.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

loading...

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir