Victoria Molyneux’in E-Butiğinin Büyümesi

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Victoria Molyneux’in E-Butiğinin Büyümesi yazımızda İngiliz Victoria’nın facebook sayfası üzerinde başlattığı kendi tasarımlarının satışını nasıl arttırdığını ve büyük şirket olma yolculuğunu yazdık.

want-the-trend-victoria-e-butik

Facebook Sayfası Üzerinden Büyüyen Butik

Victoria Molyneux, facebook sayfasıyla başladığı satışları, kendi tasarımları olan kıyafetleri çok fazla kişi satın almaktadır. 28 yaşında olan Cheshire’lı Victoria, Nisan 2015’te kızı Isabella’yı doğurduktan beş ay sonra kendi e-butiğini açmaya karar verdi. İnternet sitesi ve facebook sayfası bulunan butiğinin ismi Want The Trend‘dir. E- butiğini açmadan önce çağrı merkezinde çalışmaktaydı. Kıyafetlerinin başlangıçta haftada bir kaç düzine satmasını umduğunu belirten Victoria, şuanda günlük 1000 kıyafet satış rakamına ulaşmış bulunmaktadır. Amanda Holden ve Katie Piper gibi ünlülerin kendi kıyafetlerini giymesi ve tanıtmasından sonra böyle bir satış rakamına ulaşmıştır. Victoria, e- ticaret sektörüne girmesinin nedeninin trend olan kıyafetlerin uygun fiyata bulamamasından ilham aldığını belirtiyor. Kızına hamile olduğu zaman ve sonrasında kendine uygun kıyafetler aradığını ama pahalı kıyafetleri bulabildiğini söylüyor. Bu durumun kendisini teşvik ettiğini ve kendi durumunda olan kadınlar için uygun fiyatlı şık elbiseler tasarlayabileceği aklına gelmiştir. Cebinde fazla parası olmamasına rağmen aylık partilere ve düğünlere gidebilmek için şık kıyafetlere ihtiyaç duyduğundan elbiselere para vermek zorunda kalıyordu. Elbiselerin şık ve güven verici olması kendisi için öncelik unsuru olmaktadır.

want-the-trend-site

Want The Trend Oluşumunun Gelişmesi

Elbise üretme kararını verdikten sonra toptancılardan ve yerli üreticilerden aldığı malzemeler ile 8-24 arası boyutlarda kıyafetler üretmeye karar verdi. Bunun yanında internet alışverişinin nasıl yapıldığına dair ilgili videoları izledi. Facebook sayfası açarak elbiselerinin modelliğini kendisi yaptı. Burada modellerden, fotoğrafçılardan ve stüdyo maliyetlerinden kurtulmuş oldu. Sosyal medyanın gücüyle satışlarını inanılmaz rakamlara çıkardı. Şuanda facebook sayfasında 2 milyon kişi bulunmaktadır. İlk yılında 7 milyon avroluk satış rakamına ulaşan şirketini daha da büyütmek istiyor. Victoria Molyneux, Katie Piper ile anlaşarak kıyafetlerinin tanıtılması konusunda yardım almıştır. Katie Piper kıyafetlerini hem severek giyiyor hem de tanıtıyor. Victoria şuanda işi büyüdüğü için ofiste ve depoda işlerle uğraşmaktadır.  Tüm bu yaşananları inanılmaz olarak değerlendirmekte ve işini severek yapmaktadır.

Victoria Molyneux’in E-Butiğinin Büyümesi.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir