Valbuena Fenerbahçe’de

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Valbuena Fenerbahçe’de yazımızda Fenerbahçe’nin yapmış olduğu 2.futbolcu transferi Valbuena’nın özelliklerini takıma katkısını ve Aykut Kocaman’ın takımının özelliklerini yazacağız.

valbuena-fenerde

Valbuena’nın Futbolculuğu

Aykut Kocaman‘ın teknik direktör takımı yapma uygulaması vardır. Geçmişten günümüze uygulamış olduğu futbol taktikleri oyuncuların gelişmesine ve takımlarının en iyi performans göstermesine neden olmuştur. Aykut Kocaman‘ın takımda istediği Fransız Valbuena Fenerbahçe’de iyi işler yapacaktır. Mathieu Valbuena, Olimpik Lyon ve Fransız millî takımlarında forma giyen orta saha futbolcusudur. 32 yaşına gelen Fransız topçu son performansını Fenerbahçe‘de sergileyecektir. Valbuena’nın boyuyla dalga geçenler yapmış olduğu işleri görmezden gelmektedir. Fransa’nın en iyi takımlarında oynamış bir oyunca olmakla birlikte gitmiş olduğu takımlarda üst seviye performans göstermiştir. Boyunun dezavantajını kendi avantajına kullanmayı çok iyi biliyor. Dar alanlarda adam geçmeyi çok iyi başarabilen kaliteli bir futbolcudur. Hızlı düşünme özelliği çok yüksektir. Oyun akarken verdiği kararları uygulama hızı da oldukça yüksektir. Fransız takımlarıyla Türk takımlarına karşı oynarken en iyi oyunlarını sergilemişti. Fenerbahçe’nin Marsilya ve Beşiktaş’ın Lyon maçlarında oldukça iyi bir performans göstermişti.

aykut-kocaman-tekrar-fenerde

Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe’si

Aykut Kocaman‘ın Fenerbahçe’de oynatacağı oyun şeklinin çalışması için Valbuena’nın etkisi oldukça fazla olacaktır. Aykut Kocaman döneminde Fenerbahçe puan ve galibiyet olarak üst sıralardaydı. Oyun olarak kimilerine sıkıcı gelebilir fakat modern futbolun gereklerini çok iyi yaptığı için Aykut hoca futbolda çok başarılı olmaktadır. Valbuena’nın takım üzerinde pes etmeyen ve takımı sürükleyen etkisi vardır. Takım pes edebilir fakat Valbuena hırsıyla takıma örnek olur. Onun takımı ateşleme gibi bir özelliği vardır. Lyon’da Benzema ile atışmasıyla yolu Fenerbahçe’ye düşmüştür. Fenerbahçe’de başarılı olacağına Aykut Kocaman’ın inancı tamdır. Valbuena’nın top tekniğinin çok geniş olması onu takımların aradığı oyuncu yapmaktadır. Valbuena’nın 10 numara pozisyonda oynatılması beklenirken Mehmet Ekici‘nin transfer edilmesi onun sol önde de oynatılabileceğini göstermektedir. Mehmet Ekici’nin orta sahanın önünde olacağı varsayılırken sol yanında da Valbuena’nın görev yapacağı tahmin edilmektedir.

Valbuena Fenerbahçe’de.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com