Göbek Eritmenin Kolay Yolları

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Göbek Eritmenin Kolay Yolları yazımızda göbekli olmanın nedenleri, fazla kilolarda oluşan insülin direnci, bel çevresinin ideal uzunluğu ve göbekten kurtulmanın yollarını yazacağız.

ac-gozluk-olma

Göbekli Olmanın Nedenleri

Toplumlarda her 4 kişiden 1’inde insülin direnci bulunmaktadır. Bu direnç genetik olarak taşınmaktadır. Sizin yaşantınızla orantılı olarak bu genler harekete geçebilir veya orada durabilir. İnsülin direnci nedeniyle göbekler büyür, beller kalınlaşır ve enseler kalınlaşır. Göbekli olmanın en büyük nedeni karbonhidratlı besinleri fazla tüketmektir. Hareketsiz yaşamda göbekli bir kişi olmanıza neden olur. Böyle durumlarda sizin genetiğinizde yazılı olan kodları harekete geçirir. Göbeği hızla eritebilen bir yol yoktur. Göbeğiniz oluştuysa hem hareketi arttırmalı hemde sağlıklı beslenme uygulayarak zamanla bu göbekten kurtulma şansınız var. Uzmanların önerdiği ilaçlar dışında dışarıdan alınan ilaçların vücuda zararı vardır. Dışarıdan ilaç alımında göbeğiniz erimez. Mutlaka doğal yollar ile zayıflayın.

bel-olcusu

Bel Çevresi Uzunluğu Kaç Olmalı

Vücudunuzun farklı bölgelerinde oluşan yağlanmaların anlamları vardır. Öncelik olarak mezura ile göbek çevrenizi ölçme ile başlayın. Kadın olanlar 88 cm, erkekler 98 cm‘den yukarıda bir bel çevresi uzunluğu var ise sizde iç yağ artmaya başlamıştır. Bu iç yağlanmaya karşı önleminizi almaz iseniz diyabet hastası olma ihtimaliniz yükselmektedir. Bel ve kalçanızı ölçtüğünüzde ikisinin birbirine oranı kadınlarda 0,8 erkeklerde 1 oranını geçmemesi gerekiyor. Göbek boyları artmaya başlayan kişilerin yapması gerekenleri belirtelim.

mercimek-corbasi

Göbekten Kurtulmanın Yolları

Göbek eritme sağlığınızı yeniden kazanmanızı veya daha sağlıklı olmanızı sağlar. Şeker tüketimini hayatınızdan olabildiğince çıkarmanız gerekiyor. Tatlılardan uzak durmalısınız. İlk 1 ay hiç şeker kullanmayın ve sizde yaşatmış olduğu etkiyi görün. Bu size şekerin nasıl bir zehir olduğunu kanıtlayacaktır. Şekerli içeceklere de veda edin. Hazır meyve suyu da dahil paketlere girmiş içecekleri içmeyin. İçinde un olan gıdaları 1 ay boyunca tüketmeyin. Daha sonra az da olsa tüketmenizde sıkıntı olmayacaktır. Ekmek, makarna ve pirinç pilavından 1 ay boyunca uzak durmalısınız. Bu bir ay boyunca istediğiniz kadar proteinli gıda tüketebilirsiniz. 1 aydan sonrada proteinli gıda ağırlıklı beslenmeniz sizin için en faydalı beslenme türüdür. Sebzeyi de olabildiğince fazla tüketin. Posalı ve tok tutucu sebzelere ağırlık vermek önemlidir. Salatalık, domates, biber, patlıcan, kabak, havuç, fasulye gibi sebzeler başta olmak üzere beslenme ağırlığınız sebzeden yana olsun. Bakliyat türü yemeklere ağırlık verin. Mercimek, nohut, fasulye ve börülce tüketmeye özen gösterin. Bol bol egzersiz yapın yürüyüş yapın.

Göbek Eritmenin Kolay Yolları.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com