Toyota Uçan Araba Geliştiriyor

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Toyota Uçan Araba Geliştiriyor yazımızda japon mühendis grubunun 2016 yılında başlatmış olduğu havada insan taşıyan araçların test aşaması hızla ilerliyor ve öncelik olarak Olimpiyat meşalesinde kullanılmasını yazdık.

toyota-muhendisleri

Skydrive Araçları Test Aşamasında

Japon mühendisler 2020 olimpiyat oyunlarına ev sahibi yapacak olan Japonya için, Olimpiyat meşalesini Skydrive dedikleri uçan arabayla yapmayı planlıyorlar. Genç Toyota çalışanları da dahil olmak üzere yaklaşık 30 mühendisin  oluşturduğu bir start-up grubu olan ‘Cartivator‘, 2016 yılında crowdfunding sayesinde uçan otomobili geliştirmeye başladı. Cartivator Başkanı Tsubasa Nakamura, araç gelişiminin henüz erken bir safhasında olmasına rağmen 2018 yılının sonuna kadar ilk insanlı uçuşu gerçekleştirmeyi umduklarını söyledi. Şuanda yapılan skydrive istikrarsız olarak havalanıp alçalıyor bunun olimpiyat oyunları başlayana kadar düzeltilmesi gerektiğini söylüyor. İlk hedeflerinin Olimpiyat alevini ulaşacak kadar uçabilmesi ve yüksekliğe çıkabilmesi olduğunu söylüyor.

cartivator-skydrive-inceleme

 

Toyota’nın Cartivator Mühendislerine Skydrive İçin Desteği

Cartivator mühendisleri uçan arabalarını küçük kentsel alanlarda kullanılabilen dünyanın en küçük elektrikli araç haline getirmeyi ve araçlarını 2025 yılına kadar satışını yapmayı planlıyorlar. Toyota Motor ve şirket grubu önümüzdeki üç yıl boyunca 42.5 milyon yen (300.000 £) yatırım yapmayı kabul etti. Tsubasa Nakamura, şirketin daha fazla yatırım yapması için mühendislerin tasarımı iyileştirmek için çok çalıştıklarını söyledi.

skydrive-japonya

Teknoloji ve Ulaşım Şirketlerinin İlk Uçan Otomobili Yapma Hevesi

Dünyadaki şirketler, ilk uçan otomobil veya dikey kalkış ve iniş araçları geliştirmek için yarışıyorlar. Uber şirketi de 2020’ye kadar Dallas, Fort Worth, Texas ve Dubai’de uçan taksi hizmetini konuşlandırma planını duyurdu. Airbus şirketi de kendi uçan arabasını yapmak için yatırımlarını arttırmış durumdadır. Geleceğin ulaşımını havada görmektedirler. Fakat uçan arabalar üretmek isteyen şirketlerin önünde bir başka engel bulunmaktadır. Ülkelerin hükumetleri ve kamuoyunu ikna edici ürünler için güvenlik yönetmeliği dronelar ve arabasız araçlar için hala yetersiz kalmaktadır. İsteyen istediği gibi drone uçuramamaktadır. Yeni yasalar ile bu güvenlik kısmının halledilmesi gerekiyor.

Toyota Uçan Araba Geliştiriyor.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com