Lys Sınavları Hakkında Bilgi

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Lys Sınavları Hakkında Bilgi yazımızda lys sınavlarının tarihleri, üniversite tercih ederken seçilebilecek bölüm önerileri, eğitim sisteminin çalışmaması ve kpss 2018’in avantajlarını yazacağız.

lys-sinav-takvimi

Lys Sınav Tarihleri

Lys sınavı 5 kategoride yapılacaktır. Lys-1,Lys-2,Lys-3,Lys-4 ve Lys-5 olarak farklı oturumlarda ve farklı günlerde yapılacaktır. Sınav süreleri de farklılık göstermektedir. Öğrenciler kendi alanlarına göre gireceklerdir. Lys-1 Matematik sınavı 11 Haziran Pazar günü saat 10:00’da yapılacaktır. Öğrenciler 9:45’den sonra içeriye alınmayacaklardır. 135 dakika sınav süresi olacaktır. Lys-2 Fen bilimleri sınavı 17 Haziran Cumartesi günü yapılacaktır. 135 dakika sınav süresi olacaktır. Lys-3 Edebiyat Coğrafya sınavı 18 Haziran Pazar günü yapılacaktır. 120 dakika sınav süresi olacaktır. Lys-4 Sosyal Bilimler sınavı 10 Haziran Cumartesi günü yapılacaktır. 135 dakika sınav süresi olacaktır. Lys-5 Yabancı Dil sınavı 17 Haziran Cumartesi günü yapılacaktır.

yemeklerde-puf-noktalar1

Üniversite Bölümü Tercih Ederken Bir Kaç Öneri

Aşçılık ve gastronomi bölümünü tercih edebilirsiniz. Okurken sadece yiyecek ve içeceklere konsantre olacaksınız. Aşçıların iyi lokantalarda çok iyi ücretlere çalıştıkları bilinmektedir. Geleceğin mesleği olarak aşçılık öne çıkmaktadır. Matematik öğretmenliği seçebilirsiniz. Özel ders ve normal öğretmenlik yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. İngilizce ağırlıklı bölümler seçerek yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz. İngilizce sizi garanti iş sahibi yapacaktır. İngilizcenin yanı sıra Arapça’da seçebilirsiniz. Ülkemizin Arap ülkeleriyle olan yakın ilişkileri neticesinde Arapçanın önemi bir hayli artmıştır.

kpss2018

Eğitim Sistemi ve Kpss 2018 Avantajı

Eğitim sisteminin köklü halde değişime ve yenilenmeye ihtiyacı vardır. Eğitim sisteminin değişmesine katkı yapmak isteyen bir çok eğitimci olmasına rağmen eğitim sisteminin hala aynı kalması büyük eksikliktir. Yetkili kişilerin yeterli adımı atmaması eğitim sisteminin önündeki en büyük engel olarak kalmaktadır. 2018 yılındaki kpss sınavı sonucu kamuya alımların çok fazla olacağı söylenmektedir. Fetö operasyonun devam etmesi de bu alımlarda etkili olacaktır. Çok fazla kişinin görevine son verildiği için devlet içindeki kadrolarda oldukça boşluklar oluştu. Bu kadrolara 2018 kpss sınavı neticesinde atamalar yapılacağı söylenmektedir. Bu sürecin devam edeceği ve 2018 kpss’nin devlet de çalışmak isteyenler için iyi bir fırsat olacağı belirtilmektedir. Kpss B kadroları 2018 yılında umutlu olabilirler.

Lys Sınavları Hakkında Bilgi.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir