Buzdolabınızda Neler Olduğunu Görebildiğiniz Akıllı Uygulama

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Buzdolabınızda Neler Olduğunu Görebildiğiniz Akıllı Uygulama yazımızda Bosch tarafından geliştirilen akıllı ev cihazları kapsamında buzdolabınızı uzaktan inceleyebileceğiniz uygulamayı inceledik ve uzaktan kapınızı izleyebileceğiniz bir başka akıllı uygulamayı yazacağız.

bosch-akilli-uygulama

Akıllı Uygulama İle Buzdolabınızı İzleyin

Bosch beyaz eşya firması, kişilerin ev ihtiyaçları için markete gittiğinde buzdolabındaki her şeyi görebilmesi için akıllı telefonuna bağlanabilen kamera bağlantısı oluşturdu. Bu kamera buzdolabının içinde ve kişi istediği zaman akıllı telefonunda bulunan uygulama ile buzdolabını izleyebilecek. Kişi artık evde neyin eksik olduğunu düşünüp durmayacak. Bu gelişme ile evdeki buzdolabında ne olduğunu unuttuğunuz için dertlenmenize gerek kalmayacak. Bosch teknoloji firmasını icadı ile, alışveriş yapan kişilere cep telefonlarından stoklarındaki tüm malzemeler görünebilecek. Firma bugünlerde buzdolabına kurulabilen mini kameraların satışına başlayacak ve telefona kurulacak uygulama ile her an evin stoğunu takip edebilecek. 

kamera-ile-dolap-izleme

Yakınlaştırma İle Ayrıntılı Bir Şekilde Eksik Malzemeleri Görüntüleyin

Bu teknoloji ile kişi iştede olsa markette alışveriş yaparken de evdeki buzdolabına bakarak içindeki her şeyi görebilecek. Alışverişini yapan kişi, örneğin kaç adet yumurtası bulunduğunu veya dolabının çekmecesinde yeterli sebze olup olmadığını tam olarak kontrol edebilmek için kamerayı zoom yaparak ayrıntılı bir şekilde görebilecek. Akıllı ev projesi kapsamında Bosch tarafından tanıtılan bu yeniliğin devamının gelmesi bekleniyor. Akıllı ev eşyaları cihazlarının devamının en yakın zamanda gelmesi bekleniyor. Tüm bu cihazlar akıllı telefon uygulamalarıyla yönetilebilecek hale gelecektir.

uzaktan-kontrol-kapi

Evde Olmasanız Bile Kapınıza Gelen Kişiyle Konuşabileceksiniz

Kişiler artık yeni teknoloji ile evlerinde olmasalar bile kapıyı çalan kişi ile kamera ve hoparlör sayesinde uzaktan konuşabilecek. Birisi kapı zilini çaldığında, cep telefonunuzda bulunan uygulama harekete geçiyor ve sizi uyarıyor. Kapı zilinin olduğu kısımda kamera ve mikrofon olduğundan, sizin uzaktan görüşme imkanınız doğuyor. Uzaktan bağlantı ile kapınıza gelen kişinin sizden ne istediğini uygulama sayesinde anlıyorsunuz. Paket veya kargo geldiyse komşunuza bırakmasını isteyebilirsiniz.

Kontrol Her Yerde

Bosch UK Başkanı Steffen Hoffman, yapılan teknolojilerin hepsinin evdeki güvenliğin arttırılmasına ve kolaylık sağlamasına katkısı olduğunu söylüyor. Markette iseniz buzdolabını kontrol edebilirsiniz veya cüzdanınızı kaybettiyseniz, masaya bırakıp bırakmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Nerede olursanız olun, kapıda birisiyle konuşabileceğiniz kamera sistemiyle eksiklik çekmeyeceksiniz. Kontroller sizde olunca daha rahat bir yaşam geçireceksiniz. Yeni teknoloji ile beyaz eşya satışlarında da artışların olacağını belirtiyor.

Buzdolabınızda Neler Olduğunu Görebildiğiniz Akıllı Uygulama.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com