Fenerbahçe Baskette Avrupa Şampiyonu

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Fenerbahçe Baskette Avrupa Şampiyonu yazımızda Fenerbahçe’nin Euroleague finalinde Olimpiakos’u yenmesi ve finale kadar nasıl geldiğini yazdık.

fenerbahce-basketbol-final

Fenerbahçe 80-64 Olimpiakos Euroleague Final Skoru

Fenerbahçe, Türk Hava Yolları Euroleague finalinde Yunan takımı Olimpiakos‘u 80-64 yenerek Avrupa Şampiyonluğunu elde etti. 2 yıl önce final-four’da 4. olan geçen yıl 2.olan Fenerbahçe bu yıl İstanbul’da düzenlenen Final-four‘u kimseye bırakmadı ve Türkiye’nin Avrupa basketbolunda ki en büyük kupasını aldı. Artık Euroleague başlarken favorilerden biride Fenerbahçe olacaktır. Şampiyonluk Fener’e ait ve diğer takımların hedefi olacaktır. Normal sezona 16 takım katıldı. Fenerbahçe bu takımlar arasında 5. olabilmişti. Takım tüm maçlara hep eksik çıktığı için tam kadro ile maçlarını oynayamamıştı. Tüm sezon boyunca bu yüzden inişli çıkışlı bir grafiğe sahipti. Kimse Fener’in şampiyonluk ihtimalini yüksek görmüyordu. Birde final-four’un başında Real Madrid’le eşleşmesi çok kritik bir dönemeçti. Normal sezonu Real Madrid lider bitirmişti ve kupanın gerçek favorisi olarak kabul ediliyordu. Ve Fener tam kadro çıktığı hiç bir maçı vermedi. Takım olmanın en büyük örneği olarak kupayı Türkiye’ye ilk defa getirme başarısını gösterdi. Aziz Yıldırım‘ın Fenerbahçe Antrenörü jack obradovitz‘e güvenmesi ve asla yalnız bırakmaması da bu başarıyı beraberinde getirdi.

fenerbahce-basketbol

Fenerbahçe Avrupa Şampiyonu

Yeni getirilen Euroleague basketbol formatı çok fazla mücadeleyi gerektiriyor. Fenerbahçe basket takımı kendine güveni ve işini bitirebilme özelliğiyle herkese güven vererek ligi başarıyla bitirmeyi bildi. İşin sırrı lig sonuna kendinizi en iyi şekilde hazırlamaktır. Euroleague finalini normal sezonu 5. bitiren Fenerbahçe ile 3. bitiren Olimpiakos’un oynaması bunun göstergesidir. Enerjisini ve konsantresini yıl sonuna kadar en iyi şekilde koruyan takımlar başarılı oluyor. Böyle olmasa Real Madrid’in normal sezonu 1. bitirdiği gibi final-four’u da lider bitirmesi gerekirdi. Final -four’un İstanbul’da olması da taraftar ve stat avantajının Fenerbahçe’nin yanında olmasını sağladı. Fenerbahçe Antrenörü jack obradovitz’in de 8 tane Euroleague şampiyonluğu olduğunu hatırlatalım. Büyük bir tecrübe ile Fenerbahçe’yi de en sonunda şampiyonluğa götürdü. Böylece Fenerbahçe’nin ilk jack obradovitz’in 9. Avrupa Şampiyonluğu oldu. 21 Mayıs 2017 Pazar günü Fenerbahçe, Türkiye ve kendi tarihinin basketboldaki en büyük kupasının şampiyonu oldu. Bu sonuç Fenerbahçe’nin Avrupa da ki en büyük başarısı olmuştur.

Fenerbahçe Baskette Avrupa Şampiyonu.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com