Cilt Güzelliği İçin Yapılması Gerekenler

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Cilt Güzelliği İçin Yapılması Gerekenler yazımızda alfa lipolik asit ve koenzim desteğinin önemi, cildin korunmasında alınacak önlemler ve cilt güzelliği için koenzim alımının önemini yazdık.

saglikli-cilt

Alfa Lipolik Asit ve Koenzim Desteği ve Diğer Cilt Güzelleştirme Yolları

Cildiniz 18 yaşına kadar sizin ona bakmanıza daha çok ihtiyacı duyar. Bu yaşlarda cildinize iyi bakarsanız ileride sağlam kalabilir. Cildin yaşlanmasının dış etkenlerinde güneş ışığı, sigara ve kirli hava büyük rol oynar. Genetiği bir tarafa bırakırsak güneş ışığı cildinize fazla alımlarda ciddi zararlar verir. Cilt kanseri olma ihtimalinizi arttırır. Cilt lekeleri oluşmasında güneş ışığının da büyük etkisi vardır. Cildinize bolca antioksidan kazandırmalısınız. Antioksidanlar cildinizin sağlam kalmasını sağlar ve güneşin ve diğer unsurların kötü etkilerini azaltmasına yardımcı olur. Bol sebze yemek ve bolca su içmek cildinizin güzelliği için yapılması gerekendir. Cildin nemli kalması için bolca su içmeniz önerilir. Sebzelerin yanında antioksidan bakımından zengin olan haplarda alabilirsiniz. Alfa lipolik asit ve koenzim desteği sunan haplar sizin için faydalıdır. Hap kullanmak istemeyenler bu maddelerin bulunduğu kremleri yüzlerine de sürebilir. Bunların yanında E ve C vitamini desteği de almanız cildiniz için faydalıdır. A vitamini alımı da cildinize iyi gelecektir.

kolajen-kemik-suyu

Cilt Güzelliği İçin Kolajen

Son zamanların yeniliği kolajen takviyesidir. Kemik kolajeni almanız cildiniz için müthiş destek olacaktır. Hayvanların kemiklerini kaynatıp içmek sizin kolajen desteği almanızı sağlar. Doğal ve hazır olarak balık, inek, kuzu v.b kolajeni de alabilirsiniz. Kolajen maskeleri de yapabilirsiniz. Cilt içinde nemi hapsederek cildinizin pamuk gibi olmasını sağlamaktadır.

mutlu-ciftler1

Ufak Püf Noktalar

Mental sağlığınıza da dikkat edin. Huzurlu olmaya ve mutlu olmaya özen gösterin. Tüm vücudunuzun göstergesi yüzünüzdür. Cildinizi yedikleriniz besler ve dıştan yapmış olduğunuz etkiler ile cilt bakımınız desteklenir. Yediklerinizin ve içtiklerinizin cilt sağlığınızda ki önemi çok büyüktür. Cildinizi dış etkenlerden korumak cildinizin iyiliği için en iyi yöntemlerdendir. Güneş ışığı, sigara, hava kirlenmesi ve kuru cilt ile başa çıkmanız çok önemlidir. Alfa lipolik asit ve koenzim kürleri uygulamak 30 yaşın üstündeki kişilerin cildini iyileştirecektir.

Cilt Güzelliği İçin Yapılması Gerekenler yazımızda

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com