Twitter’dan Gelen Mesaj: Kişisel Verileriniz Reklam Verenlerle Paylaşılıyor

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Twitter’dan Gelen Mesaj: Kişisel Verileriniz Reklam Verenlerle Paylaşılıyor yazımızda Twitter’a bugün itibariyle girenlerin karşılaştığı mesaj hakkında yazıyoruz.

twitter-logo

Kişisel Verilerinizi Reklam Verenlerle Paylaşmaya Zorlayan  Mesaj

 Twitter kullanıcıları önüne gelen mesaj ile bir anda şok yaşadı. Kulağa iyi geliyor veya ayarları gözden geçir seçenekleri kullanıcılara sunuldu. Ya kabul edecektin yada ayarlara girip ayarlamasını yapacaktın. Reklamların size daha akıllıca sunulabilmesi için ziyaret ettiğiniz sitelerin bilgileri reklam verenlere paylaşılacaktır. Twitter ise verilerin paylaşımının daha kişiselleştirilmiş bir Twitter kullanmanıza imkan vereceğini söylüyor. Tüm bilgilerimize ulaşarak kişisel deneyim sunacakmış. Eğer gelen mesajı onaylarsanız daha önce ziyaret ettiğiniz web sitelerin bazılarının bilgilerini Twitter reklam verebilmek için paylaşacaktır. Twitter kullanıcıları bu özelliği kabul etmeyip incelemeye basarsa ayarlar sekmesine yönlendiriliyor. Twitter’ın zaten bildiği şeyleri gözden geçirmek için bu kısma geçebilirsiniz.

twitter-reklam-para

Twitter Mesajı İle Etkinleştirilen Reklam Gösterimi

Mesajda Twitter’ın reklam almış olduğu iş ortaklarıyla, şimdiye kadar size gösterdikleri özel reklamları geliştirerek size hitap edecek şekilde iyileştirmenin yeni yolları bulacaklarını söylüyorlar. Twitter, kullanıcısının çeşitli faktörlere dayanarak zaman çizelgesinde gösterilecek reklamları seçebileceği belirtiliyor. Kişiselleştirme ve veri ayarlarınız da Web’de Twitter içeriğini gördüğünüz yer ayarını etkinleştirdiyseniz, Twitter içeriğini entegre eden diğer web sitelerine yaptığınız ziyaretleri baz alacaktır.

Örneğin, hayvan yemi satan web sitelerini düzenli olarak ziyaret ederseniz, o konuyla ilgili sıklıkla Tweetleşen hesapları size öneri olarak verir veya size hayvanlar ve yemleri ile ilgili reklamları gösterebilir. Bu şekilde olmasını istemeyenler izlenmeyi kapatmak zorundadır. Yeni mesaj açıldığında, alt taraftaki ayarları gözden geçir düğmesini seçip ayarınızı yapmanız gerekir. Buraya girerek kişileştirme ve veri ayarlarını görüntüleyebilirsiniz. Buradan Twitter’ın ilgi alanlarınızı, telefonunuzdaki uygulamaları, kullandığınız cihazları veya reklamları zaman çizelgesine uyarlamak için seçebilirsiniz. Tüm kişiselleştirilmiş reklamları Twitter deneyiminden kaldırmak isteyenler Kişiselleştirme ve veri ayarları sayfasından Tümünü devre dışı bırak seçeneğini seçerek bilgilerinizin paylaşılmasını engelleyebilirsiniz. Toplanılan veriler 30 günde bir silinip yenilenmektedir. Twitter size anlamlı gizlilik tercihleri ​​sunmayı taahhüt ettiğini de bildirmektedir. Daha anlamlı ve size yönelik reklamlar için tek yapmanız gereken onay vermek olacaktır. Twitter’ın bu reklam politikası neler getirecek bekleyip göreceğiz.

Twitter’dan Gelen Mesaj: Kişisel Verileriniz Reklam Verenlerle Paylaşılıyor.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com