Bağırsak Kurtları, Kurdeşen, Kaşıntılar, Kabızlık

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bağırsak Kurtları, Kurdeşen, Kaşıntılar, Kabızlık yazımızda bağırsak kurtlarına iyi gelen bitki, kurdeşen ve kaşıntılar için doğal tedaviler ve ağır kabızlık için şifalı bitkileri yazdık.

bagirsak-tedavisi1

Bağırsak Kurtları için Kekik (Kıl Kurdu)

Bağırsak kurdu ve çocuklarınızda bulunan kıl kurdunun geçmesi için,    1 tutam kekiği 1 bardak suyun içine atın ve 5 dakika bekledikten sonra süzüp bağırsak kurdu olana içirin. Aç karnına içilmesi uygundur. Diğer bir tarif ise kabak çekirdeği yağını günde bir defa tok karnına tüketebilirsiniz.

kurdesen

Kurdeşen

Kurdeşenlerin geçmesi için öncelikle beslenmenize dikkat edin. Yediğiniz sağlıksız yiyecekler nedeniyle kurdeşen olmuş olabilirsiniz. Çoğunlukla yüz bölgesi ve kafa bölgesinde görülür. Tedavisi için doğal yapılan elma sirkesini pamuk yardımıyla kaşınan yerinize sürün. Kurdeşen olan bölgeniz iyileşecektir. Kulağınız için kulak çöpünü elma sirkesine daldırın ve kulağınızda gezdirin.

 

kasinti-giderici

Vücut da Geçmeyen Kaşıntılar

Eskiden olmayan ve yeni başlayan kaşıntılar için iki adet çözüm önerimiz vardır. Tüm vücut da oluşan kaşıntı nedeniyle doktora gittiniz ve size bir tedavi uygulayamadıysa şunları deneyin. Fazla çay içiyorsanız azaltın. Her çay içende bu kaşınma sorunu olmaz fakat genetik yapınıza göre fazla çay içince sizde kaşıntı olabilir. Susamlı simit veya susamlı helvadan uzak durmalısınız. Yerli susamda bir sıkıntı yoktur fakat almış olduğunuz yiyeceklerde kullanılan ithal susamlar sizde kaşıntıya neden olabilir. Bu iki çözümü deneyin. Acılı yiyeceklerden uzak durun. 1 ay boyunca bu önerileri uygulayın farkı göreceksiniz.

Kaşıntıyı geçirici tarif:

Yeşil olarak kurutulmuş yulaf samanı sizdeki kaşıntıları geçirecektir. 1 tatlı kaşığı yulaf samanını 5 dakika kaynatın 1 bardak su kadar hazırlayın. Kaşınan yerlerinize yulaf samanını sürün.

kabizlik-tedavisi

Kabızlık İçin Tarif

Uzun süreli geçmeyen kabızlıklar için her öğününüzde bir avuç kadar zeytinyağlı pırasa yemeği tüketmek bağırsak florasanı düzenleyecektir. Bu da rahatça tuvaletinizi yapmanıza katkı sağlayacaktır. Bunun yanında sabah kahvaltınız da zeytinyağını eksik etmeyin. Zeytin çekirdeklerini de atmayıp yutarsanız kabızlığınıza iyi gelecektir. 10-15 gün kabız kalanlar için portakal yaprağı çok önemlidir.  7-8 tane taze portakal yaprağını 1 bardak suda 10 dakika kaynatıp ılımaya bırakın. Günde 1 defa içerseniz ağır kabızlığınız geçecektir.

Bağırsak Kurtları, Kurdeşen, Kaşıntılar, Kabızlık.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental
loading...

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bağırsak Kurtları, Kurdeşen, Kaşıntılar, Kabızlık” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir