Akıllı Lensler

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Akıllı Lensler yazımızda akıllı lenslerin hangi aşamalarda uygulandığı, görme bozukluğu yaşayan kişide ne gibi avantajlar sunduğu ve 40 yaş üzeri insanlarda uygulanması gerektiğini yazdık.

akilli-lensler

Akıllı Lensler Neden Uygulanır

Yaşlılığa bağlı ve çalışma hayatına bağlı olarak gözlerin içinde bulunana saydam ve elastik yapıda olan merceğin deforme olması ile gözlerimizin yakını görme veya uzağı görme ayarları bozulur. Gözler içindeki kasların kasılmasıyla otomatik olarak ayarlanmaktadır. Yaşla birlikte deforme lens sendromu oluşur. Artık göz içindeki kaslar eskisi kadar hızlı çalışmaz ve otomatik ayarlama özelliği devre dışı kalır. Bu nedenle de  görme bozuklukları meydana gelir. Problem ilerledikçe başta yakını görememe bozukluğu artık ara mesafeleri de görememe olarak kendisi gösterir. Buna çözüm olarak yakın gözlük kullanan kişiler daha uzakları görmek için gözlüğü sürekli takıp çıkarmaktadır. Veya uzağı gösteren gözlüğü var ise yakını çıkartıp uzağı gösteren gözlüğü takması gerekir. Bu sürekli kişide gözlük çıkartıp takmak anlamına gelir. Bu kadar uğraşı yerine akıllı lensler sayesinde kişi yakın, uzak ve ara mesafeleri görebilmektedir. Akıllı lensler ile yakını görme uzağı görme ve ara mesafeleri de çok iyi bir şekilde görebilme sağlanır. Ömür boyu bu lensler kullanılabilmektedir.

trifokal-lensler

Akıllı Lensleri Uygulama

Akıllı lensler, damla ile göz uyuşturularak 5-7 dakika içinde göze yerleştirilebilmektedir. 2 mm aralıktan girilerek bozuk olan mercek alınır yerine trifokal mercek(akıllı mercek)koyulur. Kişi bu uygulamayı yaptırmaz ise sadece gözlük kullanarak yakını veya uzağı görmeye çalışır ise zamanla göz merceğinin saydamlığı biter ve artık bulanık olarak görmeye başlar. Gözlerdeki merceğin bozulmasının son aşaması ise katarakt‘dır. Gözünüz katarakt haline geldiğinde ise ameliyat kaçınılmaz hale gelir. Katarakt ameliyatı olacak kişi akıllı lens ameliyatı olarak bu derdinden de kurtulmuş olur. Akıllı lensler ile her türlü görme mesafesini gerçek gözünüzün görebildiği gibi görebilme imkanı sağlanır. Gözlük veya kontak lens kullanmak istemeyen kişiler trifokal mercek kullanarak rahatlıkla görebilir. Hipermetrop ve astigmatı olan kişilere de rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Akıllı lens (trifokal mercek) kullanımının en büyük avantajı bir kere yaptırdığınızda size ömür boyu görme rahatlığı sağlamasıdır. Sigorta kapsamına girmemektedir. Akıllı lens tedavisinin her hangi bir yan etkisi yoktur. 40 yaşın üzerinde ki insanlarda tercih edilmektedir.

Akıllı Lensler.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com