İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi yazımızda yaklaşan lys sınavı ile üniversite tercihlerinin yapılması gerekiyor ve tıp fakültesini tercih edecek adaylar için bilgilendirme yazısı yazdık. İstanbul Aydın Üniversitesinin mütevelli heyeti başkanlığını Mustafa Aydın Yapmaktadır.mustafa-aydin

İstanbul Aydın Üniversitesi 2. Dönem Tıp Öğrencilerini Bekliyor

Ülkemizde 100’e yakın tıp fakültesi vardır. Üniversite sınavını yüksek derece ile kazanan kişilerin ilk tercihleri çoğunlukla tıp fakültesi olmuştur. Arada bir kaçta ne mühendislik dışında genellikle tıp fakültesi tercihi yaygındır. Tıp fakültesi ve doktorluk mesleği ülkemizde en saygın meslekler arasında ki yerini korumaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi tıp fakültesi ilk yıl 58 öğrenci ile tıp fakültesi eğitimine başlamıştır. Tıp fakültesinde yeni olmasına rağmen teknoloji ve imkanları oldukça fazladır. Bu yılda tıp fakültesine alımlar olacaktır. Kaliteli eğitim ve İstanbul’da olmanın avantajlarıyla tıp fakültesine girecek olan öğrencileri heyecanlı bir üniversite hayatı bekliyor. Öğrenciler isteğe bağlı olarak İngilizce hazırlık eğitimi alabilmektedir. Tıp fakültesi okuyan birisinin mutlaka İngilizce eğitimi alması gerekiyor.

ist_aydin_uni_laboratuvar

Tıp Fakültesi  Eğitimi

Tıp fakültesinde alınacak eğitim sevgi ile alınacak bir eğitimdir. Yapacağı iş insanların hayatını kurtarmak ve iyileştirmek olacağı için bıkmadan bu işi yapacağını bilmelidir. Günümüzde tıp eğitimi uygulamalı ve yüksek teknoloji kullanılarak yapılan bir eğitim çeşidi olmuştur. Kişi tıp eğitimini alırken hayal ederek bu işe girişmeli ve sağlık sektöründe ilerisini planlamalıdır. Tıp fakültesini bitiren bir doktorum eğitimi asla bitmez. Sürekli olarak eğitim döneminde olur ve özel yaşamı az olur. Yoğunluğu kaldırabilecek birisi olması gerekir. Tıp fakültesinde eğitim alan öğrenci bir sağlık sorunu karşısında çözüm getirme noktasında heyecan duyuyorsa bu onun doğru yerde olduğunu göstermektedir. Tıp fakültesi ezbere dayalı bir alan değil analitik düşünme yeteneğini uygulayacağınız bir fakültedir. Kaliteli bir tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler hayallerinin peşinden gitmeyi sürdürsünler. Öğrenci tıp fakültesinde sağlık eğitimini alırken sadece istihdam için orada olmadığının farkında olması gerekir. Sadece mevcut tıp bilgisini öğrenip hastalar üzerinde uygulamak yetmiyor ayrıca tıp bilimine yeni buluşlar katarak insanlığa faydalı bir hizmet etmek de görevleri arasındadır.

istaydinmezun

İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesini Tercih Edenlere Burs Desteği

İstanbul Aydın Üniversitesi kendi tıp fakültesini tercih eden başarılı öğrencilere burs desteği vererek onların ekonomik olarak rahat etmelerini sağlamıştır. Ayrıca lys sınavında ilk 1000’e girmiş olan öğrencilere 3000 tl nakit burs sağlanmaktadır. Kyk’nın verdiği aylık öğrenim bursuyla da öğrenci okurken çalışıyormuş gibi bir öğrencilik geçirmektedir. İstanbul Aydın Üniversitesinin kendi hastanesinde uygulamalı olarak eğitim de görmektedirler. Son olarak tercih yaparken işini severek yapan kişilerden tavsiye almayı unutmayın.

İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com