Dünyanın En Büyük Özel Jeti

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page

Dünyanın En Büyük Özel Jeti yazımızda londra’da sergilenen Boeing 787 dreamliner modelini inceleyeceğiz, lüks seyahat için harcanan parayı ve tasarımında yapılan değişikleri yazacağız.

dreamliner4

870 milyon tl’lik Özel Jet

Hava yolculuğunda Boeing 787 DreamLiner model uçak 240 ile 335 kişilik yolcu taşıma kapasitesine bağlı ticari uçak olarak kullanılır. Ancak yapılan tasarım ile 30 kişilik olarak tasarlanmış küçük bir çatı katı süiti görünümü kazanmıştır. 870 milyon tl’lik maliyet ile yapılan uçak 17,5 saat uçabilmektedir. Saatlik kiralama bedeli ise 78 bin tldir. Yüksek vasıflı özelliklerinden dolayı ‘VVIP‘ olarak adlandırılan bu uçak, resmi olarak dünyanın en büyük özel jeti unvanını elinde bulunduruyor. Deer Jet’in uçağı kiralamak ve piyasaya tanıtmak için Londra’nın Stansted Havaalanı’nda sergilemeye başladı. Boeing 787 DreamLiner‘ın gösterişli keyfini yaşamak isteyenler, sadece tek bir koltuğu ayıramadığı için bütün uçağı kiralamak zorunda kalacaklar.

dreamliner1

Boeing 787 DreamLiner İç Tasarımı

Uçakta normal pencerelere göre daha büyük pencereler kullanılmıştır ve doyasıya gökyüzüne bakabilirsiniz. Uçakta bulunan malzemeler en pahalı ve lüks otellerde kullanılan malzemelerle aynıdır. Uçağın tam ortasında büyük bir alanda keyifle yemeğinizi yeme ayrıcalığı sunulmaktadır. Yemekleriniz yanınıza çiçeklerin içinde olduğu ipek peçetelerin kullanıldığı tepsiler ile gelecektir. Yolcu kapasitesinin 335’den 30’a düşürülmesi uçakta çok fazla boş alan açmıştır. Bu alanlarda rahatça yürüyerek havada olmanın tadını ferah bir şekilde alabilirsiniz. Uçakta tam 18 adet konforlu yatak bulunmaktadır. Toplantı, dinlenme ve parti yapmak içinde ayrı odalar bulunmaktadır. Deri kanepeler ile rahatlığınıza çok dikkat edilmiştir. Banyolar kitted-out ve cilalı mermer, masif meşe ağacı ve Jo Malone malzemeleri ile döşenmiştir. Uçağa özel hosteslerde size en iyi hizmeti vermek için hazırda bekliyorlar.

dreamliner3

Tasarım Sahipleri

Amerikan havacılık varlık yöneticisi Kestrel Aviation Management tarafından geliştirilmiştir. İleride daha fazla uçuş güzergahına bu tür uçaklarla hizmet vermek istiyorlar. Boeing 787 DreamLinerı Fransız Pierrejean Design Studios tarafından tasarlanmış ve ABD’de Greenpoint Technologies tarafından donatılmıştır. Parası olanlar bundan iyi özel jet bulamazlar. Londra’da bulunan özel jet, Deer Jet firmasına sipariş edilen seyahat paketlerinin piyasaya sürülmesiyle birlikte eş zamanlı olarak açıldı.

Dünyanın En Büyük Özel Jeti.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Dünyanın En Büyük Özel Jeti” için bir yorum

 • 8 Mayıs 2017 tarihinde, saat 09:23
  Permalink

  I don’t even know how I ended up here, but I
  thought this post was great. I don’t know who you are but definitely you’re going to
  a famous blogger if you are not already ;) Cheers!

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir