Wifi Mesh Teknolojisi ve Sağlığa Etkisi

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Wifi Mesh Teknolojisi ve Sağlığa Etkisi yazımızda internet servis sağlayıcılarından almış olduğumuz internet hızının modem kapasitesine göre nasıl değişim gösterdiğini, wifi mesh teknolojisinin ne yaptığını ve wifi sinyallerinin sağlığımıza zararı olup olmadığını yazacağız.

internet-hizi

Modem İnternet Hızı Değişimi

İnternet servis sağlayıcıları siz ilk interneti aldığınızda size bir modem vermektedirler. İyi kötü bir modemle internete bağlanmanız sağlanır. Kablosuz modem evinizin telefon hattına yakın bir yerinde sabitleyip tüm cihazların oradan bağlantı kurması sağlanıyor. Kablosuz modemler hızlı internet verirler size fakat eğer yakınındaysanız. Bir kaç duvar arada mesafe var ise bağlantının çekim kuvveti azalır ve sağlıksız bir internet erişimi almış olursunuz. Ne kadar internet hızınız yüksek olursa olsun eğer kablosuz modeminiz size doğru bir şekilde sinyalleri iletemiyorsa o hızın pek bir önemi kalmaz. Siz 300 mbps hız bile alsanız duvarlardan geçen sinyaller bozulacağı için hızınız düşecektir. Eskiden bu kadar hissedilmezdi bu durumlar fakat şimdi internet hızının artması ve bir evde birden çok cihazın modeme bağlanmasıyla işler değişti. Yüksek boyutlu videoları izlemek isteyen kişiler yüksek internet hızına ihtiyaç duyuyor. Modeminiz her saniye videoyu indirdiği için sürekli bir indirme modundadır ve aynı anda birden çok cihaza bu işlemi yapmakta zorlanmaktadır. Wifi mesh sistemiyle ev veya ofis içerisinde ayrı ayrı ulaşım noktaları oluşturur ve kişilerin cihazları ayrı ayrı o noktalara bağlanarak sadece kendisine temin edilen internet hizmetinden yararlanmış olur. Wifi mesh sistemi modem içinde ek bir yazılım olarak gelmektedir. Evin her yerine eşit aralıklarla internet hizmeti dağıtılmış olunur. Böylece insanlar sinyal düşüklüğü çekmeden rahat bir şekilde kaliteli internet hizmeti alır. Wifi mesh sistemi size böylece evin her yerinden kaliteli bir internet hizmeti sağlamış olur.

wi-fi-sinyalleri

Wifi Sinyalleri Sağlığa Zararlı mı?

Wifi sinyalleri Sar değerlerinin maximumuna ulaşmamaktadır. Sarı tanımlarsak, Elektromanyetik alana maruz kalındığında beden tarafından soğurulan enerji oranını ölçme anlamı taşır. Wifi’nin çıkarabileceği güç fazla değildir ve vücuda yakınlığı yoktur. Cep telefonu gibi yakınımızda taşımamaktayız. Wifi cihazların vücuda yükleyebildiği enerji miktarları düşüktür ve size bir zararı olmamaktadır. Şuana kadar kanıtlanmış bir hastalık yoktur. Cihazdan uzak da durmanız yeterlidir.

Wifi Mesh Teknolojisi ve Sağlığa Etkisi.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir