Göz Sorunları ve Tedavileri

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Göz Sorunları ve Tedavileri yazımızda bilgisayar ekranına bakmanın göze zararı var mı, çakma güneş gözlüklerinin gözlerimize olan zararları, göz tembelliğinin tedavisi ve lazer tedavisinin avantajını yazdık.

goz-sagligi

Öncelik olarak küçük çocuğunuzun göz kusuru olup olmadığını öğrenmek için göz doktoruna götürüp göz muayenesinden geçirin. Eğer gözlerde bir kusur var ise erken teşhis ile tedavisi daha kolay yapılır. Çocuğunuzun hastalığını da çözmüş olursunuz.

 

Bilgisayara Uzun Süre Bakmak Gözü Bozar mı?norovizyon

Uzun süre bilgisayara bakmak gözü bozmaz fakat gözün mutsuz ve rahatsız olmasına neden olur. Göz kapaklarımız daha az açılıp kapanacağı için gözde yorulmalar başlar. Gözlerin az kırpılması gözün önünde bulunan göz yaşı korumasını düşürür ve gözün dengesini bozar. Gözünüzün rengi soluklaşmaya ve donuk bakışlarla bakmaya neden olur. Gözlerin yorulmaması için yarım saat de bir 1-2 dakika başka yere bakarak gözleri dinlendirmek  ve bilgisayar ile göz mesafesini 30 cm’in üzerinde tutmak alınacak önlemlerdendir.

Sokaktan Alınan Güneş Gözlüklerinin Gözlerimize Zararı var Mı?

gunes-gozluguSokaktan aldığınız güneş gözlüğünün camlarının güneşten gelen ultraviyole ışınlarının etkilerini azaltma etkisi yok ise size zararı olur. Gözümüzün kendi koruması olan göz bebeğinin küçülmesi devre dışı kalır ve güneş gözlüğünden bloke olmayan zararlı ışınlar göz bebeğinin büyümesi nedeniyle gözümüze zarar verir. Gözlük alırken gözlükçüden almaya dikkat edin, sokaktan veya pazardan ucuz gözlük alacağım diye gözünüzden olmayın. Aldığınız gözlüğün sertifikasını sorabilir ve güneş ışınlarını ne kadar bloke ettiğini öğrenebilirsiniz.

Göz Tembelliği Olanlar İçin Bilgisayar Programı

NÖROVİZYON programı sayesinde gözlerde bulunan tembellik probleminin tedavisi yapılmaktadır. Evde bilgisayarınıza kuracağınız nörovizyon programı sayesinde tedavinizi sürdürebileceksiniz. Tembel olan gözün %20 oranında görmesi gerekir. Kişi göz hastanesine gittiğinde yapılan analizler sonucunda yapacağı uygulamalar belirlenir. Kişi bu uygulamaları internet üzerinden kendi kullanıcı adı ve şifresi ile girdiğinde kendine özel gönderilen testleri yaparak gelişmesi sağlanır. Sonra tekrar göz muayenesi olduğunda tekrar ölçüm yapılarak yeni bir uygulama çizelgesi hazırlanır. En sonunda gözdeki tembellik geçer. Bu tedavi 1 yıla kadar uzayabilmektedir.

Yeni çıkan lazer teknolojisiyle 10-12 numaralı astigmatlar ve hipermetroplar tedavi edilebilmektedir. Lazer ile gözde bulunan saydam kısım olan korneanın şekli düzeltilir. Dokunmadan sadece lazer ışınlarıyla bu tedavi yapılır.

Göz Sorunları ve Tedavileri.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental
loading...

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir