Zamanın Geçmediği Anlar

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Zamanın Geçmediği Anlar yazımızda herkesin başına gelmiş zamanın hiç akmadığı ve beklerken düşüncelere ve sıkıntılı durumlarla başa çıktığımız anları yazdık.

sikici-ders

Zamanın Geçmek Bilmediği 10 Sıkıntılı Anımız

  1. Maç izlerken kendi takımımızın önde olduğu ve tur atlayacağımız zaman maçın kritik duruma geldiği zamanlar bir türlü maç bitmiyormuş gibi gelir. O son dakikalar hele bize sonsuz bir zaman gibi gelir. Hakemin bitiş düdüğü ile derin bir oh çekeriz.
  2. Sıkıcı ders bize hiç bitmeyecekmiş gibi gelir. Hele ki en nefret ettiğimiz ders ise o saat bize bir yılmış gibi gelir. Tüm yaşam enerjimizi alır götürür. Sürekli olarak kafamız ve gözlerimiz dakikaların biran önce geçmesi ve dersin bitmesi yönündedir. Dersten çıktığımızda ise tüm enerjimiz yavaştan geri gelmeye başlar.
  3. Otobüs beklerken geç gelen otobüs bizi orada perişan eder. Telefondan baktığımızda saati dolmuştur fakat kendisi ortalarda yoktur. Bu durum bizi deli eder ve otobüs gelene kadar zaman hiç geçmez.
  4. Bayram ziyaretlerin de ise muhabbet bittiyse o dakikadan sonra zaman geçmez. Herkes telefonlarıyla meşgul olmaya başlar ve bayram ziyaretinin son bulmasını bekler.
  5. Ameliyat da olan hastayı beklerken o dakikalar hiç geçmez. Sağlık olunca işin ucunda ve sevdiğimiz kişilerin sağlığından endişeli olduğumuz için ameliyat odasının yanında beklerken sabırsız bir şekilde dakikaların geçmediği hissi üzerimizde oluşur.
  6. İş toplantılarında patronunuzun sizleri fırçaladığı ve her şeyinizi bir kusur bulduğu anlar da vakit yavaş akar ve hiç bitmeyecekmiş gibi bir his alırsınız. Olumsuz eleştiriler sizin üzerinizde ise o gün sizin için kötü biter.
  7. Eğer erkek iseniz ve eşiniz veya anneniz ile alışverişe çıktıysanız onları beklemek adeta uzun bir bekleyiş anlamına gelir. Bütün gün alış veriş yaparlar ve siz onları beklemek zorunda kalırsınız. Beğenilmeyen giysiler girilen mağazalar tüm gün size hiç geçmeyecek bir günmüş gibi gelir.
  8. Bir yerlere gitmek için arkadaşlarınızla toplanmaya karar verdiniz. Hepiniz toplandınız fakat bir arkadaşınız gelmekte geç kaldı. Onu beklerken de zaman geçmek bilmez.
  9. İlk okuldayken numara sırasına göre yapılan sözlülerde dakikalar çok yavaş ilerlerdi. Bize sıranın gelmesi adeta ölüm bekleyişi gibiydi. Hele ki bize sıra gelmeden ders zili çalarsa bizden mutlusu olmazdı.
  10. İşten eve giderken otobüs içinde ve sıkışık bir şekilde eve gitmeyi dört gözle beklediğiniz zamanlarda dakikalar çok yavaş ilerler. Üzerine de İstanbul trafiği var ise zamanın geçmediği sizi bunaltır. 10 sıkıntılı anımız bu kadardı.

sikisik-otobus

Zamanın Geçmediği Anlar.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir