Radyasyonun Etkileri ve Radyasyona Karşı Sirke Yapımı

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Radyasyonun Etkileri ve Radyasyona Karşı Sirke Yapımı yazımızda radyasyon dalgalarının bize olan zararlarını ve neler yapmamız gerektiği yazacağız ayrıca doğal çilek sirkesi yaparak radyasyonun etkilerini azaltacağız.

radyasyon

Radyasyonun Beyin Tümörüne Etkisi

Radyasyondan korunma artık önemli bir tedbirdir. Herkes bu zararlı dalgalara az veya çok maruz kalıyor. Radyasyon vücudumuza zarar verir ve yapısını bozar. Özellikle telefon kullanımı ve teknolojik aletlerin yaydığı zararlı dalgalar buna sebep olur. Cep telefonu radyasyona kalmamızın en büyük kaynağıdır. Radyasyonun etkilerinin en kötüsü beyin tümörüne yakalanma oranınız artmasıdır. Telefon ile konuşurken, telefonu beynimize yakın bir şekilde getirmek zorunda kalıyoruz. Bunun etkisini azaltmak için telefonu kulağımıza uzak bir mesafede açarak etkisinin azalmasını beklemeliyiz. Daha sonra konuşmaya başlarsak etkisini çok azaltmış oluruz. Tabi kulaklığınız var ise onu tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Hamile olan kadınlarında konuşma yaparken çocuğa zarar vermemek için telefonu karnından uzakta tutması gerekir. Burada da cep telefonu veya kablosuz ev telefonu karnındaki bebekte DNA bozukluklarına neden olur. Genlerin mutasyona uğraması sonucu çocuğunuz hastalıklı doğabilir. Günde 2 saat’den fazla cep telefonu kullanan erkeklerde, sperm sayısında %30’a kadar azalma gözlenmiştir. Telefonu 4 Saat’den fazla kullanan erkeklerde ise %40 oranında sperm sayısında azalma olmuştur. Teknoloji ile uğraştıktan sonra toprakla da uğraşmanız size iyi gelecektir. Radyasyon almış ve bunu azaltmak istiyorsanız; Radyasyondan korunma yolu olarak size doğal sirke tarifi vereceğiz.

cilek-sirkesi

Radyasyondan Korunma Sirkesi

Bu yapacağınız sirkeyi günde bir fincan bardağı kadar içebilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 Kilo çilek
  • 2 adet kök zencefil
  • 1 fincan kişniş
  • 1 çay bardağı sirke
  • 1 çorba kaşığı kaya tuzu
  • 4 litre su

Hazırlanışı

Bir kabın içerisine 1 kilo kadar çileği yapraklarıyla birlikte ezerek atın. Kök zencefilleri rendeleyerek içine atın. 1 fincan kişnişi havanda dövüp içine atın. Karışımın içine 1 bardak sirke koyun. 1 çorba kaşığı kaya tuzu ilave edin. Ardından 4 litre kadar suyumuzu ekliyoruz. Bekleme süresi 20 gün kadardır.

Faydası

Boğaz ağrılarına iyi gelir. Radyasyonun etkilerini atmanızda yardımcı olur. Olumsuz etkilerden kurtulmanıza katkı sağlar. Nezle ve gribe karşı da iyi gelmektedir. Tansiyon düşürmede de faydasını görürsünüz.Vücudun direncini arttırır ve bağışıklı sistemini güçlendirir.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir