Egzersiz Yapmanın Faydaları

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Egzersiz Yapmanın Faydaları yazımızda modern hayatın getirdiği sorun olan yürümemeye temas edeceğiz ve günde ortalama kaç adım atmamız gerektiğini yazacağız.

yuruyus-mutluluk

Yürüyüş Yapmak

Modern hayatın bizi hareket etmemeye ittiğini yaşantımızda görüyoruz. Eskiden bir şey yaparken hareket etmek zorunda kalırdık şimdi çoğu işi tek tuşa basarak makineler yardımıyla yapabiliyoruz. Bu teknoloji nedeniyle hareketsizlik adeta sırtımıza yapışıp kaldı. Hareketsizliğinde bizde bir sürü hastalığa yol açtığını söylemeliyiz. Vücudumuz sürekli hareket etme üzerine kurulu bir yapıya sahiptir. Bu yüzdende he zaman hareket etmeliyiz. Saat de bir ayağa kalkıp odanın içinde gezme, oturduğumuz yerde el ve kolları hareket ettirerek hareket etme, başımızı öne ve arkaya doğru hareket ettirme gibi ufak ve etkili egzersizleri de hayatımızda uygularsak etkisini olumlu yönde göreceğizdir. En iyi yapacağımız egzersiz yürümek olacaktır. Yürüyüş yapmak sizlere bol enerji ve sağlık getirecektir. İnsanlar yürüme üzerine dizayn edilmiştir. Yürüme aktivitesi bizi çoğu hastalıktan koruyacaktır. Yürümek hem doğa ve çevre ile uyum içerisinde olmanızı hem de vücut sağlığınızı olumlu etkileyecektir. Yürüyüşlerinizde tempolu yürüyüş yaparsanız bu sizin için en iyi egzersiz çeşidi olacaktır. Sadece koşmanın dizlere ve vücuda zararı olacaktır. Bunun aksine İnişli çıkışlı yürümelerde tempo arttırımında vücudunuz buna uyum gösterecektir ve bu size faydalı bir egzersiz yapmış hissiyatı verecektir. Yürürken arada sıra tempoyu arttırma ve azaltma gibi durumlar yaparak egzersizden en fazla verimi alma imkanınız vardır. Yürüyüş yapmanın sizlere nasıl bir mutluluk verdiğiniz gördüğünüzde ondan kopamayacaksınız.

yuruyus-yapmak-sosyal-olmak

Her gün Ortalama Kaç Adım Atmalıyız

Tempolu yürüyüş, kilo kontrolünde iyi ve kalp sağlığı açısından da size iyi gelecektir. Yürüyüş yaparken oksijeni tam almaya dikkat edin. Oksijeni tam alamayacak kadar kendinizi yormayın. Yürüyüş temponuz dakikada 120 adım olsun. Bu tempo sağlıklı bir hızdır. Her gün en az 5 bin adım atmaya dikkat edin. Cep telefonunuza yükleyebileceğiniz adım sayarlar ile bu 5 binlik adımı takip edebilirsiniz. 10 bin adım atmanız ise sizin için en iyi egzersiz olacaktır. 5 bin üzeri her adım sizin daha sağlıklı ve enerjik yapacaktır. Kilo almamak için ise her gün ortalama olarak 7500 adım herkesin atması gerekir. Egzersizi hayatının bir parçası haline getiren insanlar iyi yaşarlar ve hastalıklardan uzak kalırlar. Egzersizi yaşam biçimi halinize getirin ve iyi yaşayın. Hem şimdi hem de yaşlılığınızda sağlığınızı korumuş olursunuz.

Egzersiz Yapmanın Faydaları.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir