Türkiye Katar İş Fuarı

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Türkiye Katar İş Fuarı yazımızda Doha’da açılan iş adamları ve devletlerin katıldığı ekonomik fuarın ayrıntılarını ve iki ülkenin olumlu işlerini yazacağız.

katar-expo

Expo Turkey By Qatar Açıldı

Katar fuarı Katar Ulusal Kongre Merkezi (QNCC) Doha, Qatar’da başlamıştır. QNCC, Hamad International Airport’un kuzeybatısında ve 27.9 km uzaklıkta bulunmaktadır. 19-21 Nisan 2017 yılında yapılmaktadır. Türkiye Katar iş fuarına 300’den fazla Türk firması ve Körfez Bölgesi’nden 3000’den fazla iş adamıyla bir araya geleceği Expo Turkey by Qatar, 19-21 Nisan 2017’de Katar’ın Doha kentinde gerçekleştiriliyor. Fuarı katılan ziyaretçiler, Katar başta olmak üzere Tüm Körfez Bölgesi, Emirlik ve Devlet Erkanı, Satın Alma Heyetleri, Katar ve Körfez Bölgesinin önde gelen iş adamları, Ticari Delegasyonlar, Sivil Yatırımcılar olmak üzere birbirinden önemli kişiler katılmaktadır. Fuara giriş saati 13:00 çıkış saati ise 21:00’dir. Katar fuarına, Bilişim, Emlak, Enerji, Gıda, İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon, Mücevher, Sağlık Turizmi ve Yapı sektörlerinden katılımcılar gelmektedir.

katar-yatirim

Türkiye ve Katar İlişkileri Yükseliyor

Türkiye Katar İş Fuarı büyük bir ilgi ile karşılanmıştır. Türkiye ile Katar arasındaki iş ilişkileri zamanla birlikte artmıştır. Katarlılar, Türkiye ve İstanbul’a karşı olan ilgilerini Türkiye’ye yatırım yaparak göstermektedirler. Petrolün verdiği güçle zenginliklerine zenginlik katan Katarlılar, ellerindeki parayı özellikle bina yatırımlarında kullanmaktadır. Katarlılar İstanbul’da hem oturmalık hem de yatırımlık daire sahibi olmaya hevesliler bu yüzdende onlara gerekli olan alanları ve teşvikleri Türk iş adamları vermektedir. Türkiye’ye en çok yatırım yapan ülke de Katar olmuştur. Devletinde vermiş olduğu ek fırsatlar ile Katarlıların Türkiye’ye yatırımları oldukça fazlalaşmıştır. Gayrimenkul yatırımı iki ülkeyi birleştiren bir yatırım aracı olmuştur. Türkiye’nin en büyük gücü olan gayrimenkul değerler Katarlıların da en büyük gücü olmaya başlamıştır. Katar fuarı 2017 yılında daha büyük bir etki ile sürmektedir.

katar-expo-turkey

Katar fuarı haricinde de Türkiye’nin uzman iş adamlarıyla birlikte Katarlılar da özellik İstanbul’da yatırımlarını güvenle yapmaktadır. İstanbul’un yüksek değerinin onlarda farkındalar ve bu fırsatı iyi değerlendirmek için fazlasıyla yatırım yapmaktadırlar. Bunun yanı sıra Türk iş adamlarının Katar’da da binalar yapmalarını ve kalitelerini göstermelerini istiyorlar. Para konusunda hiç sıkıntı çekmeyeceğimiz garantidir. Katarın yüksek geliri sayesinde muhteşem yapılar yapılabilir. Yeter ki Katara yatırım yapılma isteği olsun ve imkanlar oluşsun. Bu fuar ile de bu gibi konular konuşularak yapılabilecek iyi yatırımlar netleştiriliyor. Her iki tarafında kazançlı çıkacağı bir fuar olacağı gözüküyor. Ayrıca Katar hükumeti ve Türk hükumetinin 10 yılı aşkındır iyi halleri bu yatırımlarının önünü daha da açmaktadır.

Türkiye Katar İş Fuarı.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com